W 1. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Bayern Monachium, w którym występuje Robert Lewandowski, rywalizował na wyjeździe z FC Barceloną.

Do przerwy goście z Monachium prowadzili 1:0. W 34. minucie prowadzenie Bayernowi dał uderzający z dystansu Thomas Muller. Uderzeń z dystansu szukał natomiast Sane. W 9. minucie oddał on bezpośredni strzał z rzutu wolnego, który trafił w mur, zaś 19. minucie instynktownie uderzenie z kilkunastu metrów obronił Ter Stegen.

W drugiej połowie uaktywnił się Robert Lewandowski. Polak w 52. minucie ładne zgrywał do Sane, który uderzał z kilku metrów, ale po raz kolejny górą po jego próbie Ter Stegen. Kilka minut później z dystansu uderzał Musiala, zaś drogę do siatki znalazł dobijający w 56. minucie, Robert Lewandowski.

Kapitan reprezentacji Polski swój moment radości po strzeleniu brami miał też w 85. minucie. Tym razem w słupek trafił Gnabry, po czym w polu karnym futbolówkę przejął Lewandowski. Polak zwiódł obrońce i pewnie wpakował piłkę do siatki. Kilka chwil wcześniej z szansą na gola dla Bayernu Sabitzer, który uderzył tylko w boczną siatkę.

Liga Mistrzów – 1. kolejka                                                                                     FC Barcelona 0:2 Bayern Monachium                                                                        34′ Muller, 56′ Lewandowski, 85′ Lewandowski