Widzew Łódź stracił w końcówce meczu wyjazdowego w Tychach zwycięstwo z liderem Fortuna I Ligi. Prowadząc po strzale głową Karola Danielaka dał się zaskoczyć w doliczonym czasie gry i zremisował 1-1.

W pierwszej połowie architektura akcji z obu stron mogła się podobać, lecz dobrych sytuacji do strzelenia gola nie było wiele. W 12. minucie po rozegraniu rzutu rożnego w pobliżu bramki Tych znalazł się Hanousek, strzelił z ostrego kąta lecz na posterunku był Jałocha. W kolejnych minutach lepiej w polu radził sobie Widzew, jednak grający z poświęceniem w defensywie tyszanie likwidowali groźne akcje. Pod koniec pierwszej części wyraźnie przycisnęli miejscowi i kilka dośrodkowań musieli ekspediować z pola karnego łodzianie. Interesująca część, do której sędzia dołożył ze względu na przerwę po zadymieniu przez kibiców boiska 4 minuty zakończyła się bezbramkowo.

Po zmianie stron Widzew podtrzymywał ochotę na komplet punktów w Tychach, wciąż uzyskując przewagę w polu. Jednak w 57. minucie goście fatalnie rozegrali rzut wolny i z kontrą wyszli tyszanie, ale Janiak uderzeniem finalizującym nie trafił w bramkę.

W 62. minucie szansę na objęcia prowadzenia przez łodzian miał Gołębiowski. Kąśliwe uderzenie odbił jednak do boku Jałocha. Siedem minut później przyjezdni doczekali się bramkowej akcji. Pierwsze dośrodkowanie przeleciało na prawą flankę pola karnego, ale do drugiej centry przystawił głowę Karol Danielak i umieścił piłkę w siatce. Widzew po objęciu prowadzenia za szybko cofnął się do obrony, a minuty dla piłkarzy tego klubu mijały wolno. Bliżej końca meczu rosło tempo akcji GKS-u. W 90. minucie strzał Piątka w świetnym stylu wybronił Reszka. W kolejnej akcji długie dośrodkowanie w pole karne Kargulewicza zostało wybite przez łódzkich obrońców wprost pod nogi Łukasza Grzeszczyka, a ten bez namysłu kropnął przy bliższym słupku, tonąc w objęciach kolegów. GKS Tychy wyrównał stan pojedynku i sprzątnął Widzewiakom spod nosa awans na pozycję lidera Fortuna I Ligi.

GKS Tychy – Widzew Łódź 1-1 (0-0)

Grzeszczyk 90+1. Danielak 69.

GKS Tychy: Jałocha – Mańka, Nedić, Szymura, Wołkowicz, Janiak (74. Kozina), Paprzycki (84. Steblecki), Grzeszczyk, Żytek (67. Piątek), Biel (75. Kargulewicz), Nowak (67.Malec)

Widzew Łódź: Reszka – Michalski (82. Dejewski), Nowak, Danielak (87. Tetteh), Guzdek (61. Gołębiowski), Mucha (61. Montini), Kun (88. Nunes), Zieliński, Hanousek, Tanżyna, Stępiński