fot: ua-football.com

Jakub Świerczok i Grzegorz Krychowiak popisali się dziś trafieniami dla swoich zespołów.

Gol na wagę cennego remisu

Jakub Świerczok w 43. minucie spotkania z FC Tokyo strzelił bramkę na 1-1. Dzięki jego trafieniu drużyna Polaka Nagoya Grampus przywiozła do domu jeden punkt z Tokio. Klub, do którego jesienią dołączył Polak, zajmuje obecnie trzecią lokatę. Warto dodać, że sezon w Japonii rozgrywany jest w systemie wiosna-jesień. Dlatego też bardzo możliwe, że w przyszłym sezonie Świerczok zagra w azjatyckich pucharach.

Gol Jakuba Świerczoka:

Krychowiak przypieczętował awans

Nowy zespół Grzegorza Krychowiaka rozgrywał dziś mecz w ramach Pucharu Rosji. Naprzeciw ekipy FK Krasnodar stanął klub o nazwie FK Leningradets Leningradskaya Oblast. Faworytami tego spotkania byli oczywiście piłkarze Krasnodaru, którzy przystąpili do meczu w okrojonym składzie. Tym razem zabrakło kilku kluczowych zawodników, przez co opaskę kapitana dzierżył właśnie Grzegorz Krychowiak. Polak rozegrał pełne spotkanie i dodatkowo w 85. minucie wpisał się na listę strzelców, ustalając tym samym wynik spotkania na 2-0 dla Krasnodaru.