W Szczecinie miejscowy King nie przestraszył się wicemistrza Polski. Zielonogórzanie dopiero po dogrywce pokonali ekipę z zachodniopomorskiego. Najskuteczniejszym w ekipie Zastalu był Nemanja Nenadić.

Początek spotkania należał do punktujących Jakuba Schenka i Devoe Josepha. Później do ich pojedynku swoje skuteczne zagrania dokładał Nemanja Nenadić.Ważne trafienie zaliczył Andy Mazurczak co pozwoliło Zastalowi w końcówce pierwszej kwarty odskoczyć na sześć oczek.Duet szczecinian Stacy Davis oraz Jakub Schenk sprawial że gospodarze deptali Zastalowi po piętach będąc ciągle na minimalnym minusie. W końcu do remisu doprowadził Paweł Kikowski. W koncówce jeszcze Zastal trafiał i dzięki temu po polowie prowadził, ale tylko 43:44. Trzecią kwartę gospodarze rozpoczęli od serii 9:1 i po wsadzie Doko Salicia oraz akcji Filipa Matczaka uciekali na siedem punktów. Pojedyncze akcje Dragana Apicia i Andrzeja Mazurczaka w tym fragmencie nie wystarczały do odrabiania strat. Po trójce Matczaka King miał 10 punktów przewagi. W końcówce tej części meczu straty zmniejszali David Brembly i Jarosław Zyskowski, a po 30 minutach było 66:61. Andrzej Mazurczak doprowadził do wyrównania zaraz na początku kolejnej kwarty, a gości na prowadzenie wyprowadził Tony Meier. Po późniejszej trójce Zyskowskiego przewaga przyjezdnych wzrosła do ośmiu punktów. Straty podobnymi rzutami odrabiał Schenk – dzięki jego trafieniom szczecinianie ponownie prowadzili. W odpowiedzi prowadzenie ekipie trenera Olivera Vidina dał Mazurczak celną trójką. Chwilę później Tony Meier faulował Filipa Matczaka i obrońca Kinga doprowadził do remisu z rzutów wolnych a w efekcie do dogrywki.

W dodatkowym czasie gry King bardzo długo nie potrafił się przełamać, a po rzucie z dystansu Nenadicia goście uciekali na pięć punktów. Serb był nie do zatrzymania, a gospodarze rzucili w ciągu pięciu dodatkowych minut tylko dwa (celne wolne Kikowskiego w końcówce) oczka.

Najskuteczniejsi dla swoich zespołów byli Nemanja Nenadić z 22 punktami, 10 zbiórkami i 5 asystami oraz Andy Mazurczak z 18 punktami oraz 4 zbiórkami i 4 asystami dla Zastalu. W Kingu 27 punktów i 6 asyst zaliczył Jakub Schenk, a 18 oczek i również 6 asyst dołożył Filip Matczak.

KING SZCZECIN – ZASTAL ENEA BC ZIELONA GÓRA 86:96 (18:24, 25:20, 23:17, 18:23, d: 2:12)