Za nami wtorkowe mecze 2. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów. Dziś na boisku rywalizowały drużyny z grup A, B, C i D. Mimo hitu w Paryżu, na czoło wysuwa się wielka sensacja w Madrycie, gdzie Real przegrał ze Sheriffem Tyraspol.

Grupa A

Ciekawa walka w Lipsku. Do przerwy miejscowe RB przegrywało z Club Brugge 1:2. Jako pierwsi z prowadzenia cieszyli się jednak gospodarze. W 6. minucie po szybkiej akcji swojego zespoły bramkę w sytuacji sam na sam zdobył Nkunku, zaś do wyrównania w 22. minucie zdobył uderzający do niemal pustej bramki, Vanaken. W końcówce pierwszej połowy prowadzenie gościom dał uderzający z bliskiej odległości, Rits.

RB Lipsk 1:2 Club Brugge

U siebie wygrało natomiast PSG, które rywalizowało z Manchesterem City. W 8. minucie gola dla gospodarzy zdobył uderzający sprzed pola bramkowego, Gueye.

PSG wygrało ostatecznie 2:0. W 74. minucie gola po uderzeniu sprzed szesnastki zdobył bowiem Leo Messi.

PSG 2:0 Manchester City

Grupa B

Zwycięstwo na wyjeździe notuje Liverpool, który na polu pokonanych pozostawił FC Porto. W 18. minucie prowadzenie gościom dał dobijający po interwencji bramkarza, Salah, zaś prowadzenie Liverpoolu podwyższył w 45. minucie Mane, któremu pozostawało dostawić nogę i wpakować piłkę do pustej bramki.

W 60. minucie płaskie dogranie piłki w pole karne i sytuacji sam na sam nie zaprzepaścił Salah, który po raz drugi wpisał się na liście strzelców. Po upływie kwadransa odpowiedzieć udało się gospodarzom. Straty bramkowe zmniejszył główkujący po dograniu z prawej strony, Taermi. Na nic się to jednak nie zdało, gdyż kilkadziesiąt sekund później fatalne zachowanie bramkarza gospodarzy wykorzystał Firmino, który po podaniu z własnej połowy okiwał obrońcę, bramkarza, a następnie trafił do pustej siatki. Kilka minut później Firmino strzelił po raz kolejny, czym ustalił wynik tego spotkania.

FC Porto 1:5 Liverpool

Rzutem na taśmę na wyjeździe z AC Milanem wygrało Atletico Madryt. Do przerwy mimo czerwonej kartki prowadzili gospodarze. W 20. minucie gola dla drużny z Mediolanu zdobył uderzający płasko z szesnastki, Leao, zaś w 29. minucie z boiska za drugą żółtą kartę wyleciał Kessie. Goście do wyrównania doprowadzili dopiero w 84. minucie. Gola po zgraniu piłki głową na środek pola karnego strzelił Griezmann, zaś w doliczonym czasie gry z karnego zwycięstwo przyjezdnym dał Suarez.

AC Milan 1:2 Atletico Madryt

Grupa C

Rywalizacja w tej grupie rozpoczęła się od starcia Ajaxu Amsterdam z Besiktasem JK. Wynik spotkania w 11. minucie otworzył uderzający z pola karnego Tadić, zaś w 43. minucie piłkę z bliskiej odległości wpakował do siatki Haller.

Ajax Amsterdam 2:0 Besiktas JK

Ze zwycięstwem u siebie także Borussia Dortmund, która pokonała Sporting Lizbonę. Po szybkiej akcji jedynego gola w tym meczu zdobył dla gospodarzy Malen, który piłkę w siatce umieścił w 37. minucie.

Borussia Dortmund 1:0 Sporting Lizbona

Grupa D

Pierwszy mecz tej grupy zakończył się bezbramkowym remisem. Punktami podzielili się Szachtar Donieck i Inter Mediolan.

Szachtar Donieck 0:0 Inter Mediolan

Z porażką u siebie Real Madryt. Po pierwszej połowie Sheriff Tyraspol prowadził 1:0. Gola w 25. minucie zdobył główkujący Jakszibojew. W 66. minucie z karnego wyrównał jednak Benzema.

Ostatecznie jednak to goście zapisują sobie komplet punktów. W końcowych minutach spotkania drogę do siatki znalazł uderzający sprzed szesnastki, Thill.

Real Madryt 1:2 Sheriff Tyraspol

Jutro do rywalizacji staną zespoły z grup E, F, G i H.