W czwartkowy wieczór drugim pojedynkiem w grupie C Ligi Europy 2021/2022 okazało się starcie SSC Napoli ze Spartakiem Moskwa. Górą goście, którzy do przerwy przegrywali.

Liderzy Serie A na prowadzenie wyszli już w 1. minucie spotkanie. Piłki po dośrodkowaniu z lewej strony nie zdołał opanować Maksimenko, co bez skrupułów wykorzystał Elmas. Ten uderzył z woleja, po czym futbolówka wpadła do siatki.

Napoli, choć miało korzystny wynik i optyczną przewagę w kreowaniu sytuacji, przez własną głupotę utrudniło sobie grę w dalszej części tego pojedynku. W 30. minucie z faul na rywali czerwoną kartkę obejrzał Rui.

Ostatecznie w pierwszej połowie przyjezdni nie zdołali doprowadzić do wyrównania, choć w samej końcówce pierwszej części spotkania mogli mieć doskonałą szansę na gola. Sędzia początkowo wskazał na jedenastkę, ale po weryfikacji z wozem VAR uznał, że Politano nie faulował. Swoją szansę miał też Zieliński, który w 30. minucie wpadł w pole karne, ale piłka po jego uderzeniu powędrowała nad poprzeczką.

Po wznowieniu gry lepiej zaczął wyglądać Spartak, który swego dopiął w 55. minucie. Gola wyrównującego po dograniu spod linii końcowej zdobył uderzający sprzed pola bramkowego – Promes.

Emocje strzeleckie na tym się jednak nie zakończyły. W 80. minucie szybką akcję Spartaka zakończył celnym uderzeniem z szesnastki Ignatow. Chwilę później ukaranym drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został Caufriez, więc siły boiskowe się wyrównały. Na nic się to jednak nie zdało, gdyż jeszcze w 90. minucie z bliskiej odległości piłkę w siatce umieścił Promes. W doliczonym czasie gry jeszcze jedno trafienie dla gospodarzy zanotował uderzający do pustej bramki Osimhen, lecz jego trafienie punktów nie dało.

Po dzisiejszych spotkaniach liderem grupy C jest Legia, która prowadzi z kompletem punktów. 2. miejsce zajmuje Spartak Moskwa, który dziś zanotował swoje pierwsze punkty w tegorocznych rozgrywkach Ligi Europy. Stawę zamyka Napoli Spartak.

Tabela grupy C

1. Legia Warszawa 6 pkt

2. Spartak Moskwa 3 pkt

3. SSC Napoli 1 pkt

4. Leicester City 1 pkt

Liga Europy – 2. kolejka                                                                                        SSC Napoli 1:3 Spartak Moskwa                                                                              Bramki: 1′ Elmas, 90+4′ Osimhen – 55′ Promes, 80′ Ignatow, 90′ Promes