Zagłębie
PKO BP Ekstraklasa PGE FKS Stal Mielec : Zagłębie Lubin autor: Damian Kuziora

Dziesiątą kolejkę PKO BP Ekstraklasy rozpoczęliśmy w Lubinie, gdzie miejscowe Zagłębie podejmowało Jagiellonię Białystok. Górą okazała się drużyna prowadzona przez Ireneusza Mamrota, która pokonała Miedziowych 1:0.

Od pierwszego gwizdka sędziego widoczna była spora determinacja z obu stron. Nie przekładała się ona jednak na liczbę sytuacji bramkowych. Bramkarze byli bezrobotni, na co wpływ miała głównie nieskuteczność graczy ofensywnych. Miedziowi potrafili skonstruować kilka ciekawych akcji, ale każda z nich kończyła się niepowodzeniem. Strzały Poręby, czy Starzyńskiego lądowały obok bramki strzeżonej przez Steinborsa. W 37. minucie kibicom postanowił przypomnieć się Jesus Imaz – Hiszpan uderzył z okolic dwudziestego metra, ale piłka odbiła się od jednego z obrońców i Hładun z łatwością ją złapał. Kilka chwil później strzału z dystansu spróbował Filip Starzyński. Dobrą interwencją popisał się jednak Steinbors. Do przerwy bez bramek. Nudna pierwsza połowa w Lubinie.

Początek drugiej części gry ułożył się wręcz idealnie dla Jagielloni. W 53. minucie w pole karne dobrze dograł Prikryl, a tam idealnie odnalazł się Imaz, który umieścił futbolówkę w siatce. Następnie nadszedł okres, w którym to Miedzowi szukali wyrównania. Jednak bezskutecznie. W 69. minucie drugi raz tego dnia piłkę do bramki posłał Jesus Imaz. Sędzia jednak dopatrzył się spalonego i gol nie został uznany. Nadal 1:0 dla gości. Chwilę później znakomitą paradą bramkarską popisał się Pavels Steinbors – Łotysz świetnie obronił uderzenie Zivca. Następnie po dobrej akcji gospodarzy strzelał Starzyński, ale jego próba okazała się niecelna. Gospodarze starali się do samego końca zdobyć bramkę na wagę remisu, ale obrona Jagielloni okazała się tego dnia nie do sforsowania. Ekipa trenera Mamrota wywozi z województwa dolnośląskiego cenne trzy punkty!