fot: piast-gliwice.eu

W Gliwicach miejscowy Piast podejmował Wisłę Kraków. Zarówno gospodarze, jak i goście przystępowali do tego spotkania z serią ligowych porażek. Ten mecz przełamał impas drużyny z Gliwic.

Wyrównana pierwsza połowa

Mecz rozkręcał się powoli, a obie ekipy wydawały się badać dopiero teren. Z upływem czasu klarowała się przewaga Wiślaków. Piłkarze Białej Gwiazdy nie byli w stanie jej jednak wykorzystać i oddali tylko jeden strzał na bramkę Piasta. W 20. minucie do głosu doszli gospodarze. Strzał Alberto Torila sparował jednak Paweł Kieszek. W drugim kwadransie pierwszej połowy przewagę zaczęli wyrabiać sobie gracze Piasta. Co prawda w posiadaniu piłki częściej byli goście, jednak to gospodarze chętniej atakowali. W 33. minucie Michał Chrapek spiął się z młodzieżowcem Konradem Gruszkowskim. Obaj panowie zostali ukarani żółtym kartonikiem. Niespełna pięć minut później błąd Tomasa Huka wykorzystać chciał Michal Skvarka. Jego zapał ugasił Frantisek Plach. Obie ekipy zeszły więc na przerwę przy stanie 0:0.

Zadecydował błąd bramkarza

Po przerwie do ataków rzuciła się drużyna Piasta. Po intensywnym początku gospodarze nieco zwolnili temu i w 54. minucie nadziali się na kontrę gości. Sędzie zagwizdał w polu karnym, ponieważ uznał, że Yaw Yeboah był faulowany przez Ariela Mosóra. Analiza wozu VAR wykazała jednak, że tak nie było. Po tym wydarzeniu kibice oglądali fragmentaryczną szarpaną grę z obu stron. Lepiej z tego zamieszania wyszli gospodarze, którzy w 68. minucie zdobyli bramkę. Dośrodkowanie Michaela Ameyawa i fatalne zachowanie Pawła Kieszka wykorzystał Alberto Toril. Od tego momentu gra nieco się zaostrzyła. Sędzia odgwizdywał kolejne faule, a Wisła próbowała gonić wynik. W 83. minucie Felicio Brown Forbes uderzał głową z pięciu metrów po wrzutce Konrada Gruszkowskiego. Golkiper Piasta nie dał się jednak zaskoczyć. W doliczonym czasie gry atakowało już tylko Wisła. Ich akcje nie przyniosły jednak wyrównania.

Wynik końcowy i składy obu drużyn

Piast Gliwice – Wisła Kraków 1:0 (0:0)
Bramki: 68′ Toril

Piast Gliwice: Plach – Konczkowski, Huk, Mosór, Katranis – Jodłowiec, Sokołowski – Kądzior (86. Alves), Chrapek, Ameyaw – Toril (86. Steczyk)
Rezerwowi: Szymański – Alves, Holúbek, Steczyk, Lipski, Mokwa, Munoz, Stojiljković, Pyrka
Wisła Kraków: Kieszek – Gruszkowski (87. Sadlok), Szota, Frydrych, Matěj Hanousek – El Mahdioui – Yeboah (87. Hugi), Żukow (79. Młyński), Škvarka, Savić (71. Brown Forbes) – Kliment
Rezerwowi: Biegański – Mehremič, Sadlok, Hugi, Młyński, Sobol, Szot, Starzyński, Brown Forbes