fot: remonews.com

Hala w Głogowie gościła dziś zawodników Vive Kielce. Przyjezdni nie dali w tym meczu szans gospodarzom i ograli ich wysoko. Nawet bardzo wysoko!

Pierwsza połowa

Już na początku spotkania bramki Moryto i Domagały dały przyjezdnym dwubramkowe prowadzenie. Sytuację gospodarzy próbował poprawić Rafał Jamioł, który zdobył trzy pierwsze bramki w dla Chrobrego i było 3:4. Następnie trafieniami popisał się Nicolas Tournat i podwyższył prowadzenie gości do 3:6. Przy kolejnych trafieniach dla Vive uruchomili się również Dylan Nohi i Arkadiusz Moryto. W Chrobrym trafiać zaczęli natomiast Paweł Paterek i Wojciech Matuszak. Niemniej jednak strata nadal się powiększała i po 20 minutach gry było 9:15. Kielczanie świetnie zagrali w ostatnich minutach, strzelając cztery bramki z rzędu i doprowadzając do wyniku 12:22. Tym razem popisał się duet Nahi i Gudjonsson. Głogowianom udało się zmniejszyć przewagę przyjezdnych do 8 punktów, a pierwsza odsłona spotkania zakończyła się 15:23.

Druga Połowa

Trafianie w drugiej połowie rozpoczęli Vujović i Sićko. Vive ponownie weszło w mecz lepiej. Swoje dwa trafienia szybko dołożył jeszcze dobrze dysponowany dzisiaj Dylan Nahi. Przy wyniku 16:27 u gości wkradło się lekkie roztrzepanie, czego konsekwencją były dwie kary dla Sićko i Karaleka otrzymane w ciągu dwóch minut. Głogowianie nie wykorzystali jednak gry w przewadze i pod koniec kary Karaleka, Włoskiewicz również trafił na ławkę kar. Po powrocie z kary Artsem Karalek zaczął regularnie trafiać do bramki gospodarzy. W drugiej połowie brylował także Haukur Thrastarson, który zdobywał punkty z gry i rzutów karnych. Różnica klas była aż nadto widoczna, ponieważ przez większą część drugiej odsłony meczu Vive utrzymywało przewagę 12-13 punktów, a w końcówce zwiększyło ją do 15-16 oczek. Wynik ratować próbowali przede wszystkim Zdobylak, Włoszkiewicz oraz Grabowski, którzy to w drugiej partii zdobyli najwięcej bramek dla Chrobrego. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 29:45.

Chrobry Głogów – Vive Kielce 29:45 (15:23)

Zobacz więcej:

PlusLiga: Łatwa wygrana jastrzębian. Stal Nysa z drugą porażką

Turniej 8 Narodów: Polacy się nie dali! Podział punktów w meczu z Niemcami!

EBL: Legia lepsza od Startu we własnej hali

Skoki znikają z TVP. Transmisje tylko na TVN!

Zapaśnicze MŚ Oslo 2021: Katarzyna Krawczyk brązową medalistką światowego czempionatu!