Za nami komplet rozstrzygnięć w 7. kolejce eliminacji do piłkarskich MŚ 2022. W grupie I zwycięstwa odniosła Polska, Anglia i Albania.

Liderująca w grupie I Anglia mierzyła się z Andorą, która wygrała tylko pojedynek z San Marino. Anglicy bez problemu zwyciężyli 5:0, a wynik meczu otworzyli w 19. minucie. Po dograniu z głębi pola w sytuacji sam na sam znalazł się poniekąd Sancho, ale był obrócony do bramki, więc podał przed pole bramkowe. Z bliskiej odległości do siatki trafił jednak Chilwell. Jeszcze przed przerwą podaniem w pole karne obsłużonym został Saka, którego uderzenie z narożnika pola bramkowego było na tyle celne, że wpadło do bramki.

Do podwyższenia prowadzenia Anglicy doprowadzili w 59. minucie. Tym razem piłkę z lewej strony przed bramkę posłał Sancho, zaś z bliskiej odległości formalności dopełnił Abraham.  Ostatecznie Synowie Albionu cieszą się zwycięstwem 5:0. W 79. minucie bramkę na 4:0 zdobył Ward-Prowse. W końcówce dalekie wybicie bramkarza wykorzystał Grealish, który mimo asekuracji rywali wpadł w pole karne i umieścił piłkę pod poprzeczką.

Andora 0:5 Anglia

Zwycięstwo na Węgrzech odnosi Albania, która zachowuje 2. miejsce w tabeli naszej grupy. Albania wyprzedza Polskę o jedno oczko. Decydujące w kontekście udziału w przyszłorocznych barażach do MŚ 2022 okaże się więc bezpośrednie starcie między tymi drużynami, a zaplanowano go na 12 października.

Z Węgrami Albania gola zdobyło dopiero w 80. minucie. Prawą stronę kapitalną szarżę przeprowadził Broja, który mimo asekuracji obrońcy wpadł w szesnastkę, po czym celnie uderzył.

Węgry 0:1 Albania