Mistrzowie Polski w meczu z MKS w Dąbrowie Górniczej trafiając aż dwadzieścia razy zza łuku mogli spokojnie myśleć o wygranej. Po dwadzieścia punktów zdobyli dla Stali Damian Kulig oraz i Kobi Simmons.

Wynik otworzył dla MKS Filip Małgorzaciak, ale potem powoli goście dochodzili do głosu. Kolejne trafienia Palmera, Younga czy Simmonsa dawały mistrzom Polski prowadzenie 14:7 w czwartej minucie spotkania. Siłą gości były w tym spotkaniu rzuty za trzy. Po kolejnym takim trafieniu Simmonsa podopieczni trenera Igora Milicicia uciekali miejscowym już na trzynaście oczek w pierwszej kwarcie. Jeszcze przed przerwą MKS próbował zmniejszać straty ale w końcówce punkty Jamesa Florence’a wyprowadziły jego zespół na prowadzenie 39:26. W drugiej kwarcie MKS próbował kolejny raz odrabiać straty. Dąbrowianie próbowali tej samej borni co dziś Stal. Pojedyńcze celne trafienia gospodarzy zmniejszyły straty do rywali do dziewięciu oczek, ale tylko na moment. Szybko za odpowiedź wzięli się m.in. Young z Palmerem. Po szybkich punktach Drechsela i Andersona momentalnie na tablicy wyników pojawił się wynik 62:42 dla ostrowian.

Po zmianie stron w trzeciej kwarcie MKS zaczął dorównywać kroku Stali. Nie oznaczało to wcale, że ostrowianie tracili przewagę. Gdy trzeba było goście jak na zamówienie rzucali za trzy. W trzeciej kwarcie gdy MKS pokazywał, że też może zdobywać punkty mistrzowie Polski aż siedmiokrotnie trafiali zza łuku. Przewaga gości tylko na chwilę zmalała do dwunastu (50:62) oczek. W końcówce Stal szybko zaliczyła serię 7:0 co dało im najwyższe prowadzenie 90:68 po trzech kwartach.Ostatnia część meczu już niczego nie mogła zmienić – Arged BM Stal całkowicie kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Nawet kilka skutecznych akcji z rzędu w wykonaniu Filipa Małgorzaciaka nie mogło tego zmienić. “Setkę” przekroczył Damian Kulig, a zwycięstwo przyjezdnych nie było zagrożone.

W ekipie MKS najskuteczniejszymi zawodnikami byli Filip Małgorzaciak z 18 oczkami, a po 16 dołożyli Josip Sobin oraz Michael Lewis II.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – ARGED BMSLAM STAL OSTRÓW WLKP.  96:112  (26:39, 19:23, 23:28, 28:22)