Reprezentacja Polski do lat 21 wygrała u siebie wtorkowy pojedynek z San Marino. Rywalizacja odbyła się w ramach eliminacji do ME 2023.

Bogusz otworzył wynik spotkania

Biało-czerwoni po pierwszej połowie prowadzili 1:0. W 29. minucie dogranie z prawej strony próbował bronić De Angelis, ale piłka wpadła pod nogi Mateusza Bogusza, który sprzed pola bramkowego uderzył do pustej siatki.

Na 4 minuty przed przerwą znów bliskim gola Bogusz, lecz tym razem jego uderzenie sprzed szesnastki powędrowało tuż obok słupka.

W drugiej połowie Polacy powiększyli prowadzenie

Kolejne dogodne sytuacje bramkowe miały miejsce już w drugiej połowie spotkania. W 53. minucie doskonałe zagranie przed bramkę otrzymał z lewej strony Szymczak, który jednak nie zdołał za pierwszym razem wpakować piłki do bramki, zaś chwilę później z ostrego kąta uderzył tylko w boczną siatkę.

Trafienie w 61. minucie zanotował natomiast Jakub Kamiński, który zbiegł z lewej strony wzdłuż pola karnego i strzałem sprzed szesnastki pokonał golkipera gości. Kilkadziesiąt sekund później Kamiński zaprzepaścił dogodną sytuację na podwyższenie prowadzenia, gdyż w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok dalszego słupka.

Z trzeciej bramki Polacy cieszyli się w 66. minucie. Tym razem dośrodkowanie z narożnika boiska Bejger, który zszedł na krótki słupek, po czym precyzyjnym uderzeniem przelobował bramkarza z San Marino. Pod koniec niezłym podaniem obsłużonym przed polem bramkowym został Benedyczak, który obrócił się i mimo asekuracji rywali zdecydował się na strzał, jednak przy krótszym słupku czujnym był De Angelis.

Ostatecznie wynik się nie zmienił i Polacy wygrali 3:0. Zwycięstwo należy uznać za w pełni zasłużone, choć mogło być ono nieco wyższe. Na piętnaście prób niecelnych uderzeń było aż siedem.

Dla Polaków to trzecia wygrana w eliminacjach. Kolejnym rywalem Niemcy, z którymi biało-czerwoni zmierzą się 12 listopada. Po 4. kolejkach nasza reprezentacja ma na koncie 7 pkt, co daje jej 3. miejsce. W przypadku dzisiejszej porażki Izraela polscy piłkarze mogli zakończyć by rundę na 2. pozycji.

Eliminacje Mistrzostw Europy U21                                                                    Polska – San Marino 3:0                                                                                          Bramki: 29′ Bogusz, 61′ Kamiński, 66′ Bejger