fot: legia.com

W Neapolu swój mecz Ligi Europy rozgrywała Legia Warszawa. Wojskowi nie byli faworytem tego starcia, lecz dzielnie bronili się przez ponad 75 minut meczu. Ostatecznie musieli jednak uznać wyższość swoich rywali.

Pierwsza połowa

Zgodnie z przewidywaniami to Napoli już od pierwszych minut spotkania zaczęło atakować bramkę Legii. Zawodnicy klubu spod Wezuwiusza próbowali sforsować obronę Wojskowych poprzez dośrodkowania oraz podania prostopadłe kierowane z boku boiska w pole karne drużyny ze stolicy Polski. Na szczęście defensorzy Legii wykazywali się dużą przytomnością i kasowali futbolówki posyłane przez graczy Napoli. W 12. minucie w polu karnym Legionistów upadł Insigne, lecz nie było mowy o rzucie karnym. W 21. minucie spotkania strzał Mertensa przeleciał tuż obok słupki bramki Miszty. Napór gospodarzy trwał, a Legia przez pierwsze 30 minut spotkania praktycznie nie wychodziła z własnej połowy. Widać było, że Neapolitańczycy są już nieco zmęczeni tempem, jakie sobie narzucili i w ostatnim kwadransie pierwszej odsłony spotkania oddali nieco pola Legii. Swojej szansy spróbował Luquinhas, jednak padł tuż przed polem karnym, a sędzia nie uznał, że w tej sytuacji należy odgwizdać wolny. W 40. minucie Mladenović posłał futbolówkę do Muciego, lecz jego strzał z dwunastego metra zblokowali defensorzy Napoli. Chwilę później z główki uderzał jeszcze Jędrzejczyk. W ostatnich minutach Legioniści po akcji Muciego mieli jeszcze rzut wolny. Josue posłał jednak piłkę wprost w mur.

Druga połowa

Legioniści na początku drugiej odsłony spotkania próbowali pograć jeszcze trochę piłką. Niestety po pięciu minutach Neapolitańczycy ponownie przejęli inicjatywę i zaczęli napierać na bramkę Wojskowych. W 53. minucie groźny strzał oddał Demme, a trzy minuty później przy strzale Insigne interweniował Miszta. 61. minuta meczu przyniosła kolejną obiecującą akcję Neapolitańczyków, lecz Mertens nie sięgnął futbolówki. Kłopoty defensywie Legii zaczął sprawiać też Osimhen, który został wprowadzony kilka minut wcześniej. W 75. minucie Legia przeprowadziła jedną z nielicznych kontr, ale strzał Emreliego powędrował obok słupka. Minutę później z gola cieszyli się już Neapolitańczycy. Insigne z piętnastu metrów strzelił tak, że Miszta nie dał rady sparować furbolówki. W 79. minucie piłka znów wylądowała w siatce Legii, lecz gol Osihmena nie został uznany. Chwilę później napastnik Napoli i tak cieszył się z bramki i było już 2:0 dla Napoli. Legia przez większość meczu broniła się dzielnie, lecz nie wytrzymała naporu zawodników klubu spod Wezuwiusza. Wynik spotkania bramką w ostatnich sekundach spotkania ustalił Poltano.