Mistrzynie Polski we własnej hali pokonały dziś włoską Familię Schio. Była to pierwsza wygrana w tegorocznej edycji kobiecej euroligi w wykonaniu polskiego zespołu. Najlepszymi strzelcami dla Arki Morgan Bertsch i Alice Kunek z osiemnastoma i szesnastoma punktami.

Początek spotkania był wyrónany. Włoski zespół owszem prowadził 5:2 na początku, ale gdynianki utrzymywały się długo w grze. W połowie kwarty jednak przyjezdne odskoczyły na cztery oczka o to na kilka minut był ważny moment w spotkaniu. Od stanu 11:11 przyjezdne odskakiwały do 20:13. Jednak w półtorej minuty Arka doprowadziła do remisu. Po wznowieniu gry w kolejnej kwarcie żadnej z ekip nie osiągnęła przewagi większej niż dwa oczka. Dopiero w szesnastej minucie spotkania trafienie Giorgi Sottany za trzy dało sygnał do lepszej gry. Po jej kolejnym trafieniu zza łuku Familia Schio proawdziła 39:31. Właśnie ośmiopunktową przewagą skończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron gdynianki zmniejszały straty do czterech punktów, ale przyjezdne odpowiadały skutecznie. Punkty Gustafson czy Kunek sprawiały, że Arka była ciągle w grze. Właśnie po pięciu punktach Australijki w barwach Arki dawały remis 52:52. Remisem, ale 57:57 skończyła się trzecia odsłona. W czwartej kwarcie gra bardzo wyrównała się. Przez ponad cztery minuty obie ekipy prowadziły na zmianę jednym punktem. W piątej minucie ważną serię punktową zaliczyły Gustafson (4 pkt) i Kunek (trójka) dzięki czemu Arka odskakiwała do stanu 68:60 i tego prowadzenia nie oddały do końca mimo skutecznych akcji w końcówce Sottany, Sandrine Grudy i Sandry Olbis.

VBW ARKA GDYNIA – FAMILIA SCHIO  71:67  (22:22, 11:19, 24:16, 14:10)