W ostatnim środowym spotkaniu 1/16 Fortuna Pucharu Polski ŁKS Łódź uległ na własnym stadionie Zagłębiu Lubin 0-1. O sukcesie ekipy z ekstraklasy zdecydowała akcja Filipa Starzyńskiego w pierwszych minutach.

W 8. minucie o szarżę w polu karnym łodzian pokusił się Filip Starzyński, piłka między obrońcami toczyła się jak po stole bilardowym, co wykorzystał napastnik z Lubina, który został zaczepiony przez jednego z defensorów, a sędzia podyktował rzut karny. Sprawiedliwość wymierzył sam poszkodowany i Zagłębie objęło w Łodzi prowadzenie.

Próbę odpowiedzi  miejscowi podejmowali się od zaraz strzałami z dystansu. Uderzał ze stałego fragmentu Corral, a potem Szeliga. W obu przypadkach dobrze spisał się w bramce lubinian Hładun. Do końca pierwszej połowy było dużo walki, ale bez groźnych sytuacji. Lubinianie także stawiali na uderzenia z dystansu, a po jednym z nich Zivec był bliski szczęścia.

W pierwszych fragmentach po przerwie intensywniej poruszali się po placu gry Miedziowi. W 49. minucie Arndt nie dał się pokonać po strzale Starzyńskiego. Groźnie z kilkudziesięciu metrów strzelał również Szysz.  Choć brakowało klarownych sytuacji, to mecz nabierał rumieńców. Łodzianie nie rezygnowali ze strzelenia wyrównującej bramki, zaś szybkie akcje graczy Zagłębia siały popłoch w linii defensywnej ŁKS-u. W ostatnich 10. minutach ełkaesiacy mocniej przycisnęli i mogli się pokusić o wyrównanie.

Najpierw po strzale głową Nowackiego z linii bramkowej piłkę głową wybił Chodyna. Kilka minut później Rygaard miał dobrą pozycję z rzutu wolnego, uderzył pod poprzeczkę, ale piłkę nad bramkę przeniósł Hładun.

W ostatnich fragmentach jeszcze kilka razy piłka krążyła przed lubińską bramką, lecz z dużą dozą farty grała defensywa przyjezdnych, natomiast wśród łodzian brakowało zdecydowania.

Zagłębie zachowało jednobramkowe prowadzenie uzyskane na początku meczu i zagra w 1/8 rozgrywek.

ŁKS Łódź – Zagłębie Lubin 0-1 (0-1)

Starzyński 9. ( z karnego)

ŁKS Łódź: Arndt – Bakowicz (60. Kelechukwu), Nacho (59. Lorenc), Sobociński, Szeliga, Tosik (70. Jurić), Javi, Kuźma (85. Rygaard), Ricardinho, Gryszkiewicz, Corral (70. Nowacki).

Zagłębie Lubin: Hładun – Chodyna, Kruk, Pantić, Bartolewski, Żubrowski (57. Żigulew), Poręba (81. Pakulski), Starzyński, Daniel, Zivec (81. Kłudka), Podliński (67. Zajić).