fot: jkh.pl

.JKH GKS Jastrzębie podejmował u siebie zespół Zagłębia Sosnowiec. Gospodarze byli w tym starciu faworytami i zdołali oni potwierdzić to, wysoko ogrywając przyjezdnych.

Pierwsza tercja

Bardzo szybko no już niespełna po trzech minutach gry gospodarze zdołali otworzyć wynik. Zrobił to Mlynarović, który wykorzystał celne dogranie Pelaczyka. Jastrzębianie trzymali inicjatywę i próbowali wyprowadzać kolejne akcje, skutecznie zamykając sosnowiczan w ich tercji. Horzelski, Baszyrow, Kalns i E.Sevcenko uderzali na bramkę Zagłębia, lecz Czernik bronił ich strzały. Bramkarz przyjezdnych skapitulował jednak w 14. minucie, kiedy to zamieszanie pod sosnowiecką bramką wykorzystał Radosław Nalewajka. Przyjezdni próbowali zdobyć bramkę kontaktową, lecz uderzenia Rzeszutki i Blanika nie zaskoczyły bramkarza gospodarzy. Do przerwy pozostał więc wynik 2:0.

Druga tercja

W pierwszej tercji obyło się bez kar indywidualnych, jednak po powrocie na lodowisko tylko 8 sekund spędził na nim Kostek. Jastrzębianie musieli więc radzić sobie w osłabieniu. Po powrocie do pełnych składów gospodarze wyprowadzili dwa szybkie ciosy w odstępie 90 sekund. Najpierw w 23. minucie Pelaczyk wykorzystał zamieszanie w sosnowieckiej tercji i skierował krążek do pustej bramki. 90 sekund później prowadzenie miejscowych podwyższył jeszcze A. Sevcenko, który zmienił lekko tor lotu piłki posłanej przez Kamienieu. Jastrzębianie mieli naprawdę dobry wynik, i mogła nieco spuścić z tonu. Atakować próbowali bardziej przyjezdni, lecz defensywa miejscowych nie pozwalała im na zbyt wiele. W 34. minucie Rac zdołał zmienić jeszcze wynik na 5:0, jednak po minucie Rzeszutko, zamienił dogranie Przygodzkiego na bramkę na 5:1. To rozjuszyło jastrzębian, którzy w ostatnich minutach zaatakowali jeszcze przyjezdnych. Mieli ku temu dobrą okazję, bo ostatnie dwie minuty sosnowiczanie grali w osłabieniu. Niemniej jednak wynik nie uległ już zmianie.

Trzecia tercja

Niemający nic do stracenia sosnowiczanie ruszyli w trzeciej tercji do ataków. W bramce jastrzębian mógł wykazać się Kieler, który zastąpił Nechvatala, jednak nie miał zbyt wielu okazji do interwencji, ponieważ defensywa gospodarzy kasowała ofensywne zapędy gości. Hokeiści Zagłębia nie zdołali wykorzystać dwóch momentów gry w przewadze. Najpierw w 45. minucie za nadmierną liczbę graczy na lodowisku, a w 48. minucie za przewinienie R. Nalewajki. Po powrocie do pełnych składów jastrzębianie szybko wyprowadzili kolejne ciosy. Najpierw Czernika pokonał Kalns, a niespełna minutę później zamieszanie wykorzystał Jarosz, który skierował krążek do pustej bramki. Gospodarze próbowali jeszcze docisnąć sosnowiczan, lecz po kolejnej karze dla R. Nalewajki zwolnili tempo i dograli ten mecz do końca, nie zmieniając już wyniku.

Wynik końcowy i składy obu zespołów

JKH GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)
Bramki: 3′ Mlynarović (Pelaczyk, Razgals), 14′ R. Nalewajka (Kamienieu, Ł. Nalewajka), 23′ Pelaczyk (Mlynarović), 25′ Sevcenko (Kamienieu, Pavlovs), 34′ Rac (Baszyrow, Kostek),. 50′ Kalns (R. Nalewajka, Pavlovs), 51′ Jarosz (A. Sevcenko, Matusik) – 35′ Rzeszutko (Przygodzki)

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal, Kieler – Kostek, Bahalejsza, Baszyrow, Rac, Kalns – Górny, E. Sevcenko, Urbanowicz, Pavlovs, A. Sevcenko – Horzelski, Kamienieu, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka – Matusik, Gimiński, Pelaczyk, Mlynarović, Razgals

Zagłębie Sosnowiec: Czernik, Kotuła – Naróg, Syrojeżkin, Dubinin, Wasiljew, Lundvald – Khoperia, Jaśkiewicz, Przygodzki, Rzeszutko, Nahunko – Luszniak, Mickeiwicz, Blanik, Kozłowski, Sikora – Opiłka, Piotrowski, Gniewek, Gusiew