W sosnowcu o wygranej zadecydowała trzecia kwarta, którą miejscowe Zagłębie przegrało 17:2 i nie podniosło się po tym ciosie. W Lublinie od początku miejscowy AZS punktował przyjezdne z Torunia. Energa tylko kilka minut w całym spotkaniu próbowała dorównywać kroku rywalkom.

W Sosnowcu osłabione brakiem Sarah Sagerer Zagłębie, tylko w pierwszej połowie stawiało opór drużynie z Gorzowa Wielkopolskiego. Po 20 minutach gry na tablicy wyników było – 39:50 i wszystko było jeszcze możliwe. Dobrze grała Jessica January, a w ataku można było także liczyć na kunszt strzelecki Niny Bogićević. Jednakże po zmianie stron seria 6:0 oraz nieskuteczność gospodyń w całej kwarcie (zaledwie dwa „oczka”, przy 17 rywalek), pozwoliła na zbudowanie przez rywalki wystarczającej do zwycięstwa przewagi.

Ostatnie minuty trener Jordi Aragones musiał zagrać bez Karoliny Zuziak, Zayn Arden Urbaniak-Dornstauder oraz Klaudii Wnorowska, które „spadły” z powodu przekroczenia limitu przewinień. Po 19 punktów w zespole z Gorzowa Wlkp. rzuciły Courtney Hurt oraz Borislava Hristova, a 16 „oczek” dodała Stephanie Jones. W zespole z Sosnowca Jessica January uzbierała 21 punktów, 8 asyst oraz 4 zbiórki.

CTL Zagłębie Sosnowiec – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 62:85 (24:29, 15:21, 2:17, 21:18)

Sosnowiec: January 21, Bogicević 16, Sutherland 12, Wojtala 7, Wnorowska 4, Zuziak 2
Gorzów Wlkp.: Hurt 19, Hristova 19, Jones 16, Tikhonenko 10, Owczarzak 8, Makurat 7, Dźwigalska 3, Matkowska 2, Kozłowska 1

Ostatnie spotkanie 5. kolejki nie przyniosło emocji, gdyż lubelska „Pszczółka” wysoko pokonała we własnej hali Energe Toruń. Po pierwszej połowie oba zespoły dzieliło 19 „oczek” – 46:27, by po zmianie stron i skutecznie rozegranej szczególnie ostatniej kwarcie przewaga była jeszcze większa. „Pszczółka” znacznie poprawiła w porównaniu do czwartkowego meczu EuroCup – skuteczność, która wyniosła w tym spotkaniu 45% (przy zaledwie 26% rywalek). Natasha Mack uzbierała double-double w postaci 19 punktów oraz 10 zbiórek, a Ivana Jakubcova dorzuciła 10 „oczek”. U rywalek najskuteczniejsza była Karolina Podkańska, która rzuciła 8 punktów.

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin – Energa Toruń 83:47 (20:15, 26:12, 15:12, 22:8)

Lublin: Mack 19 (10zb), Jakubcova 10, Sklepowicz 9, Smalls 9, Kośla 9, Niedźwiedzka 7, Kurach 6, Kuczyńska 5, Trzeciak 3, Duchnowska 3, Stanacev 3
Toruń: Podkańska 8, Sarr 7, Pszczolarska 6, Adebayo 6, Bennett 6, Scaife 6, Nowicka 4, Wieczyńska 4