Bayern Monachium wygrał u siebie mecz 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Trzy gole dla Bawarczyków w starciu z Benficą Lizbona zdobył Robert Lewandowski.

Gol i niewykorzystany karny Lewego

Polak na liście strzelców wpisał się w 26. minucie, kiedy to z prawej strony dogrywał na pole bramkowe Coman. Lewandowskiemu pozostało jedynie dopełnić formalności i głową skierował futbolówkę do siatki.

Do przerwy Bayern prowadził 2:1. Dla Monachijczyków kolejne trafienie po asyście Lewandowskiego dołożył w 32. minucie Gnabry, który uderzył piętą. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy bramkę kontaktową dla przyjezdnych zanotował natomiast główkujący Morato.

Lewandowski pomylił się jednak w doliczonym czasie pierwszej połowy, gdy nie wykorzystał rzutu karnego.

Bayern nie oddał wygranej

Kolejnych trafień w tym meczu doczekaliśmy się w drugiej odsłonie. W 49. minucie płaskim strzałem zza pola bramkowego popisał się Sane. Za źle wykonaną jedenastkę zrehabilitował się też Lewandowski. W 61. minucie dużą rolę w bramce odegrał Sane. Mimo podwójnego krycia zauważył nabiegającego z lewej strony Lewandowskiego. Polak natychmiast obsłużony został podaniem, po czym wpadł w szesnastkę i przerzucił piłkę nad bramkarzem.

Golem w 74. minucie odpowiedzieli jeszcze goście. Konkretnie do siatki trafił Nunez, ale punktów to nie przyniosło. Hat tricka zdołał bowiem skompletować jeszcze Lewandowski. W 83. minucie z własnej połowy podawał do niego Neuer, zaś kapitan reprezentacji Polski w sytuacji sam na sam lobował nad bramkarzem Benfiki, co po raz kolejny dało mu gola.

Bawarczycy mogą więc świętować czwarty triumf w tegorocznej edycji fazy grupowej Ligi Mistrzów. 12 pkt daje zapewnia im udział w wiosennej części tych rozgrywek.

Bayern Monachium – Benfica Lizbona 5:2

Bramki: 26′ Lewandowski, 32′ Gnabry, 49′ Sane, 61′ Lewandowski, 84′ Lewandowski – 39′ Morato. 74′ Nunez

Bayern Monachium: Neuer (C) – Pavard, Nianzou, Upamecano, A. Davies (65′ O. Richards) – Goretzka, Kimmich (72′ Sabitzer) – Gnabry (85′ B. Sarr), Sané (72′ Müller), Coman (64′ Musiala) – Lewandowski

Benfica Lizbona: Vlachodimos – Gilberto, Veríssimo, Vertonghen, Morato – Mário (77′ Bernardo), Meïté, Grimaldo (77′ Ramos) – Pizzi (C) (64′ Silva), Jaremčuk (64′ Núñez), Everton (64′ D. Gonçalves)