fot: Twitter.com @RKSGarbarnia

Piłkarskie święto na stadionie Wieczystej Kraków nie trwało długo. Garbarnia Kraków zweryfikowała umiejętności gospodarzy i wysoko ograła Żółto-Czarnych.

Pierwsza połowa

Początek spotkania był na korzyść Wieczystej, lecz już pierwsza sytuacja wykreowana przez Garbarnię przyniosła bramkę. W 12. minucie goście wyszli z kontrą. Świetnie zachował się Michał Klec, który z lewej flanki wszedł w pole karne i oddał uderzenie na dłuższy słupek. Wieczysta próbowała szybko wyrównać, lecz próba Peszki nie sprawiła większych kłopotów golkiperowi Garbarni. W 18. minucie po dośrodkowaniu w pole karne gospodarzy źle piłkę wybił Kumah, co zmusiło Plewkę do interwencji. Bramkarz Wieczystej sfaulował biegnącego do piłki Feliksa. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Daniel Morys. Chwilę później bardzo blisko kolejnej bramki był Szywacz, lecz chybił.

W 30. minucie na murawie leżał Sławomir Peszko, który z racji na uraz, musiał opuścić boisko. Sytuacja Wieczystej skomplikowała się jeszcze bardziej. Trzy minuty później Feliks ponownie znalazł się w dogodnej sytuacji i próbował przelobować Plewkę, lecz piłka minęła słupek bramki gospodarzy. W 39. minucie futbolówka zatrzepotała już jednak w siatce Wieczystej. Autorem bramki został nie kto inny, jak Michał Feliks. Minutę później mogło być 0:4, ale Słomka strzelił niecelnie. Czego nie strzelił Słomka, strzelił za niego Bartłomiej Purcha, który w 41. minucie podwyższył prowadzenie Garbarni.

Druga połowa

Gracze Wieczystej wyszli na drugą połowę z nikłymi szansami na dogonienie swoich rywali. Niemniej jednak próbował Majewski, lecz niecelnie. W 55. minucie Nakrosius mógł, strzelił Plewce bramkę z główki, ale nieznacznie się pomylił. W 64. minucie Garbarze dobili graczy Wieczystej bramką na 0:5. Tym razem dobrym uderzeniem popisał się Bartłomiej Korbecki. Wieczysta Kraków grała już więc wyłącznie o zmniejszenie rozmiarów porażki. W 72. minucie dobrą okazję do tego miał Misak, lecz jego próba był minimalnie niecelna. W ostatnim kwadransie meczu tempo spotkania opadło. Wynik podwyższyć próbowali jeszcze Bąk, Klec oraz Bartków.

Wynik końcowy i składy obu zespołów

Wieczysta Kraków – Garbarnia Kraków 0:5 (0:4)
Bramki: 12′ Klec, 19′ Morys (kar.), 39′ Feliks, 41′ Purcha, 64′ Korbecki

Wieczysta Kraków: Plewka – Frańczak (72′ Linca), Michalski, Jampich – Kumah, Gamrot, Pietras (77′ Szewczyk), Burliga (46′ Kołodziej) – Peszko (32′ Bąk), Mišák (72′ Guzik), Majewski
Rezerwowi: Miśkiewicz, Kołodziej, Urbański, Bąk, Linca, Guzik, Sawicki, Szewczyk, Kura
Garbarnia Kraków: Kozioł – Bartków, M. Duda (77′ Laskoś), Słomka (56′ Słomka), Klec, Morys, K. Duda (57′ Malik), Nakrosius, Szywacz (77′ Kuczera), Purcha, Feliks
Rezerwowi: Kieliszek, Kuczera, Marszalik, Korbecki, Kardas, Banach, Malik, Laskoś, Surma

Zobacz więcej:

OFICJALNIE: Patryk Stosz kolejne dwa lata zawodnikiem Voster ATS Team !

TAURON Liga: Mimo słabszego początku #VolleyWrocław zwyciężył ŁKS !

PGNiG Superliga (M): Górnik odwrócił kartę wygrywając w Lubinie

PGNiG Superliga (K): Porażka wicemistrza u siebie, 40 trafień Perły

Dawid Piłat: Jestem młodym zawodnikiem, który chce pokazać się z jak najlepszej strony, ale mam z tyłu głowy (…)