Tenis

Hubert Hurkacz zwyciężył swój mecz w 1/16 finału turnieju w Paryżu. Polak pokonał Tommyego Paula. Z kim zagra w 1/8 finału?

Pierwszy set

Pierwszy set układał się dla Polaka bardzo dobrze. Najpierw zwyciężył swój serwis do 15. punktów, po czym przełamał Amerykanina po długim gemie. Hubert nie oddał swojego serwisu, a w czwartym gemie drugi raz zdołał wygrać gem przy serwisie Paula. Przy wyniku 5:0 wydawało się, że to tylko kwestia czasu, aż Polak zatriumfuje w pierwszym secie. Niemniej jednak Paul, najpierw wygrał szósty gem do zera, a następnie przełamał Polaka. W ósmym gemie ponownie nie dał Hurkaczowi szans i zamknął gem do 0. Polak po raz drugi dał się przełamać, no i zrobiło się gorąco. Paul zdołał doprowadzić do wyrównania, a w jedenastym gemie miał aż trzy break pointy. Ostatecznie Hubert wygrał ten gem, a potem przełamał Amerykanina i wygrał ten set 7:5.

Drugi set

W drugiej partii obaj zawodnicy szli łeb w łeb i trzymali się swoich serwisów. Polak wygrał pierwszy do 0, a Amerykanin następny do 30. Gdy serw znów był po stronie Huberta, on ponownie rozegrał go, nie dając żadnego punktu Paulowi. Przy stanie 3:2, Polak mógł przełamać swojego rywala, lecz on zdołał się obronić. Hurkacz przegrał swój czwarty serw i po wygranej Paula w kolejnym zrobiło się już 3:5. Polak zachował jednak zimną głowę, wygrał kolejny swój serw do zera i zdołał szybko przełamać Amerykanina. Obaj tenisiści byli skuteczni w kolejnych gemach więc czekał ich tie-break. Hurkacz zdołał wygrać go 7:4. Rywalem Hurkacza w 1/8 finału będzie Niemiec Dominik Koepfer.

Tommy Paul – Hubert Hurkacz 0:2 (5:7, 6:7)