To był ostatni pojedynek 1/16 finału Pucharu Polski. Miedź Legnica zmierzyła się u siebie z Górnikiem Łęczna. Mimo to, to goście po wygraniu w rzutach karnych mogli cieszyć się z awansu dalej.

Gospodarze wyszli na pierwszą połowę w pierwszym składzie, bardzo zdeterminowani do walki. Natomiast Górnik Łęczna do boju posłał paru zmienników. Miedź Legnica jako pierwsza znalazła światło do bramki rywali. W 42. minucie Maciej Śliwa wpisał się na listę strzelców otwierając wynik spotkania.

W drugiej połowie wszystko wskazywało na to, że możliwe, że to będzie jedyny gol w tym meczu. Miedź bardzo skutecznie broniła się, ale goście nie dawali za wygraną i dążyli do wyrównania wyniku. W 80. minucie udało się to zrobić Jasonowi Eyenga Lokilo. Zarówno jedna jak i druga strona nie chciała odpuścić i dążyła do kolejnych goli. Ponownie na prowadzenie w 87. minucie wyszła Miedź, po tym jak Nemanja Mijusković wykorzystał rzut karny. Kiedy od pełni szczęścia gospodarzy dzieliły już tylko minuty w doliczonym czasie gry gola na 2:2 strzelił Przemysław Banaszak.

Zarówno w pierwszej jak i drugiej części dogrywki nie pasły żadne gole, więc o awansie do 1/8 finału musiały zadecydować rzuty karne. W nich lepsi byli piłkarze Górnika Łęczna, którzy nie pomylili się ani razu. Po przeciwnej stronie natomiast w piątej kolejce jedenastkę zmarnował Chuca.

Tym sposobem w 1/8 finału Pucharu Polski zagra Górnik Łęczna. Miedź Legnica mimo dwukrotnego wychodzenia na prowadzenie nie była w stanie dowieźć wyniku.

Miedź Legnica vs Górnik Łęczna 2:2 (1:0) (rzuty karne 4:5)

42′ 1:0 Maciej Śliwa

80′ 1:1 Jason Eyenga Lokilo

87′ 2:1 Nemanja Mijusković (rzut karny)

90+2′ 2:2 Przemysław Banaszak

Miedź Legnica: Abramowicz, Azikiewicz, Balcewicz, Mijusković, Matuszek, Chuca, Dominguez (61′ Tront), Garuch (89′ Garcia), Martinez, Śliwa (61′ Stróżyński), Bednarski (10′ Zapolnik, 91′ Carolina))

Górnik Łęczna: Kostrzewski, Szcześniak, Midzierski, Baranowski, Dziwniel, Drewniak (90′ Tymosiak), Szramowski (56′ Tkacz), Eyenga-Lokilo (90′ Goliński), Mak (74′ Leandro), Gąska, Banaszak.