W drugim meczu 4. kolejki grupy C Ligi Europy 2021/2022 Leicester City rywalizowało u siebie ze Spartakiem Moskwa. Mecz zakończył się podziałem punktów, co Legii daje 2. miejsce w tabeli.

Poprzednie starcie między tymi drużynami padło łupek byłego mistrza Anglii, który wygrał na wyjeździe ze Spartakiem 4:3.

Po pierwszej połowie obie drużyny bezbramkowo remisowały, ale w 18. minucie bliskim gola dla gospodarzy był Soumaré. Ten uderzał zza szesnastki, ale trafił w poprzeczkę.

Otwarcie wyniku nastąpiło w 51. minucie, gdy gola dla przyjezdnych strzelił główkujący Moses.

Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać. W 58. minucie dogranie z rzutu rożnego na gola zamienił główkujący Amartey. 17 minut później gospodarzy na prowadzenie mógł wyprowadzić Vardy, lecz ten nie wykorzystał rzutu karnego.

Ostatecznie mecz kończy się podziałem punktów. Tym samym żadna z tych drużyn nie wyprzedzi po tej kolejce Legii, która zajmuje obecnie 2. miejsce w tabeli grupy C. W najbliższej kolejce z mistrzami Polski spotka się Leicester, zaś Spartak zagra z Napoli.

Tabela grupy C
  1. SSC Napoli 7 pkt
  2. Legia Warszawa 6 pkt
  3. Leicester City 5 pkt
  4. Spartak Moskwa 4 pkt

Leicester City – Spartak Moskwa 1:1                                                                    Bramki: 58′ Amartey – 51′ Moses