Liga Mistrzów

W środę na boiskach Ligi Mistrzów zaprezentowały się drużyny z grup A, B, C i D. Zmagania odbywały się w ramach 4. kolejki fazy grupowej.

Grupa A

Prowadzenie w tabeli tej grupy traci PSG, którzy grali na wyjeździe z RB Lipsk. W 8. minucie wynik spotkania otworzył dla gospodarzy główkujący Nkunku. Do przerwy prowadzili jednak goście. W 21. minucie bramkę po uderzeniu zza pola bramkowego zdobył Wijnaldum, który na liście strzelców zapisał się też w 40. minucie, gdy bramką zwieńczył dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Na pozycję lidera wskakuje natomiast Manchester City. W meczu domowym z Club Brugge prowadzenie gospodarzom dał w 15. minucie uderzający z bliskiej odległości Foden. Do własnej siatki w 17. minucie piłkę wpakował Stones i goście wyrównali. Kolejnych bramek doczekaliśmy się w drugiej połowie i wszystkie z nich poszły na konto gospodarzy. W 54. minucie do siatki trafił główkujący Mahrez, w 72. minucie formalności dopełnił Sterling, zaś w doliczonym czasie gry zza pola bramkowego przymierzył celnie Jesus.

Grupa B

Bez porażki w Lidze Mistrzów i z pewnym awansem do wiosennej części rywalizacji jest Liverpool. Wczoraj u siebie pokonał on przyjezdnych z Madrytu. Wynik spotkania w meczu z Atletico otworzył w 13. minucie Diego Jota, zaś w 21. minucie również z bliskiej odległości do siatki trafił Mane. Na domiar złego hiszpańska ekipa radzić musiała sobie w osłabieniu. Czerwony kartonik obejrzał Felipe.

Podział punktów w Mediolanie. Pierwszy punkt w sezonie zdobył AC Milan, choć po pierwszej połowie lepszym od niego było FC Porto. W 6. minucie strata gospodarzy na własnej połowie boiska i szybka kontra gości, którą wieńczy uderzający zza pola bramkowego Diaz. Gol wyrównujący padł w 61. minucie. Po interwencji bramkarza uderzał z lewej strony pola karnego Kalulu, ale ostatecznie bramkę uznano jako samobójczą.

Grupa C

Czwarte zwycięstwo w 4. kolejce notuje Ajax Amsterdam. Tym razem holenderska drużyna pokonała na wyjeździe Borussię Dortumnd 3:1. Po pierwszej połowie prowadzili jednak gospodarze. W 37. minucie bramkę z karnego strzelił Reus, choć w 29. minucie czerwony kartonik obejrzał inny gracz Borussii – Hummels. Goście do odrabiania strat wzięli się w drugiej połowie. W 72. minucie z najbliższej odległości do siatki trafił Tadić, zaś w 83. minucie piłkę w siatce umieścił główkujący Haller. W doliczonym czasie gry z linii pola bramkowego gola ustalającego wynik meczu zanotował Claassen.

Bez punktu w tej grupie Besiktas, który tym razem uległ na wyjeździe Sportingowi Lizbona. Gospodarze strzelili cztery bramki, zaś goście żadnej. Na otwarcie wyniku czekaliśmy do 31. minuty, gdy z karnego trafił Gonçalves. W 38. minucie znów Gonçalves, który tym razem do siatki trafia po pięknym uderzeniu zza pola bramkowego. Kilka minut później celnie zza szesnastki przymierzył natomiast Paulinho. W 56. minucie ostatnia akcja bramkowa gospodarzy, którą golem wieńczy uderzający zza pola bramkowego Sarabia.

Grupa D

Ze zwycięstwem też Inter Mediolan, który na wyjeździe rozprawił się z Sheriffem Tyraspol. W pierwszej połowie bramek nie obejrzeliśmy. Pierwsza z nich przyszła w 54. minucie, gdy gola po uderzeniu z szesnastki zdobył dla Interu Brozović. W 66. minucie zamieszanie w polu karnym, zła interwencja bramkarza i z najbliższej odległości piłkę w siatce umieszcza Skriniar. W 82. minucie w pole karne wpada Sanchez i mimo asekuracji rywali pokonuje bramkarza gospodarzy. Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym trafieniem, gdy w doliczonym czasie gry na liście strzelców wpisał się główkujący Traore.

Stawce tej grupy przewodzi Real Madryt, który u siebie pokonał Szachtar Donieck. W 14. minucie wynik meczu otworzył dla Realu uderzający zza pola bramkowego Benzema, zaś w 39. minucie wyrównał Fernando. Ostatecznie Real wygrywa 2:1, a zwycięskie trafienie zanotował ponownie uderzający zza linii piątego metra Benzema.

Kolejna kolejka zostanie przeprowadzona w dniach 23 i 24 listopada.