To był kolejny świetny dzień w pływaniu obfitujący w dwa medale: złoto Ali Tchórz i brąz Pawła Juraszka.

Alicja Tchórz w finale na 100 m. stylem zmiennym popłynęła po złoto. Sama pływaczka po dopłynięciu do mety nie mogła w to uwierzyć. 57,82 s. to oczywiście nowy rekord Polski!

Świetnie zaprezentował się również w finale, tyle, że na 50 m. stylem dowolnym Paweł Juraszek. Polak mimo niezbyt udanego początku z czasem 20.95 s. zdobył brązowy medal.

Sztafeta 4×50 m. stylem zmiennym w finale popłynęła w składzie: Paulina Peda, Dominika Sztandera, Alicja Tchórz, Katarzyna Wasick. Polki zajęły czwarte miejsce z czasem 1.44.93.

Na 200 m. stylem grzbietowym w finale zaprezentowała się Laura Bernat. Młodziutka pływaczka zajęła ósme miejsce (2.08.37).

Jutro czekają nas kolejne emocje i szansę medalowe z udziałem Polaków! Do finału na 100 m. stylem dowolnym awansowała Katarzyna Wasick z trzecim czasem i Kornelia Fiedkiewicz z ósmym rezultatem. W finale znalazło się też miejsce dla Radosława Kawęckiego na 100 m. stylem grzbietowym, a także Krzysztofa Chmielewskiego na 200 m. stylem motylkowym.