fot: localfobs.com

Hubert Hurkacz przegrał w półfinale turnieju w Paryżu z Serbem Novakiem Djokoviciem i pożegnał się z turniejem.

Przed spotkaniem to lider rankingu ATP był stawiany w roli faworyta do wygrania nie tylko z Hubertem Hurkaczem, ale i całego turnieju. Pierwszy set to bardzo wyrównana gra i pewne zwycięstwa zawodników przy własnym serwisie. Jednak w ósmym gemie Hubert Hurkacz zdołał przełamać Serba i wyszedł na prowadzenie 5:3. Kolejny gem przy własnym serwisie wygrał Polak jednak Djoković miał szanse na przełamanie, którego nie wykorzystał. Ostatecznie Hurkacz wygrał 6:3. Drugi set to całkowita dominacja najlepszego tenisisty naświecie, który nie oddał naszem reprezentantowi nawet gema i zwyciężył pewnie 6:0.

Trzeci gem rozpocząć się mógł od przełamania w wykonaniu Hurkacza jednak Serb obronił break pointa i ostatecznie seta rozpoczął od wygranego gema. Niestety w czwartym secie Polak ponownie stracił własne podanie. Hurkacz nie załamał się i od 4:1 wygrał trzy następne gemy przełamując po raz drugi w spotkaniu Serba. W dziesiątym gemie przy stanie 5:5 Serb miał piłkę meczową której nie wykorzystał, a gema można było zapisać na konto Polaka. Ostatecznie o zwycięstwie zdecydował tiebreak w którym okazał się lepszy Djoković wygrywając 7:5.

Dzięki zwycięstwu Serb zapewnił sobie pierwsze miejsce w rankingu ATP.