fot: Grot Budowalni Łódź

W siódmej kolejce Tauron Ligi spotkały się BKS BOSTIK Bielsko-Biała i Grot Budowlani Łódź. Łodzianki okazały się lepsze zwyciężając 3:1.

Pierwszy set do stanu 9:9 przebiegał bardzo wyrównanie. Nic nie wskazywało na to, że siatkarki z Bielsko-Białej odskoczą na kilka punktów, a jednak to zrobiły (22:14) i nie oddały przewagi do końca seta zwyciężając 25:16. Ostatni punkt zdobyła Magdalena Janiuk.

W drugim secie na prowadzenie całkiem szybko wyszły Łodzianki (9:7). Ich zapędy próbowały ostudzić gospodynie, ale ostatecznie oprócz nerwowej końcówki, która i tak zakończyła się zwycięstwem rywalek 26:24 nic nie zdziałały.

Trzeci set to już popis siły ,,Budowlanych”, które od samego początku seta prowadziły wysoko i takim też prowadzeniem zakończyły trzecią partię (25:14). BKS BOSTIK Bielsko-Biała w tym secie nie istniała.

W czwartej partii Bielsko-Biała przebudziła się i odskoczyła łodziankom na 11:6. Mimo tego nie potrafiła utrzymać tej przewagi, choć nie jeden kibic zapewne nastawiał się już na tie-break w tym spotkaniu. Ostatecznie to ,,Budowlane” wygrały seta 25:22 i całe spotkanie 3:1.

Dzięki zwycięstwu siatkarki z Łodzi przesunęły się na czwartą pozycję w TAURON Lidze, BKS BOSTIK Bielsko-Biała nadal znajduje się na tyłach tabeli.

BKS Bostik Bielsko-Biała vs Grot Budowlani Łódź 1:3 (25:16;24:26;14:25; 22:25)

MVP: Monika Fedusio

BKS BOSTIK Bielsko-Biała: Chmielewska, Szlagowska, Pierzchała, Orvosova, Łyszkiewicz, Janiuk, Drabek,  Borowczak, Bartkowska, Kazała.
Grot Budowlani Łódź: Lisiak, Łazowska, Centka, Cleger, Fedusio, Damaske, Łysiak, Kędziora, Lewandowska, Szczurowska.