KAROL GRUSZECKI, fot. Anna Kmiotek, polski-sport.com

W wyjazdowym meczu Trefl Sopot odnosi ważne zwycięstwo. Formą popisal sie Karol Gruszecki zdobywca dwudziestu czterech oczek.

W wyjazdowym meczu na początku sopocianie prowadzili szybko 11:0 dzięki Yannisowi Franke oraz Karolowi Gruszeckiemu. Ekipa trenera Stefańskiego do końca kwarty była stroną przeważającą. Akcje Brandona Younga dawały im prowadzenie 24:11 po dziesięciu minutach. W drugiej kwarcie ważną postacią był fiński podkoszowy Carl Lindbom w Treflu, a przewaga polskiego zespołu rosła powoli.

Trzecia kwarta była zdecydowanie najbardziej wyrównana, ale świetnie prezentował się Josh Sharma, a dodatkowo nadal skuteczny był Karol Gruszecki. To wystarczało do tego, aby zespół z Energa Basket Ligi kontrolował wydarzenia na parkiecie. Po 30 minutach było 65:42. Ostatnia część meczu już niewiele zmieniała, bo przewaga ekipy trenera Marcina Stefańskiego była bezpieczna.

Rilski sportist – Trefl Sopot 64:84 (11:24, 14:23, 17:18, 22:19)

Rilski sportist: Porter 23, Brown 13, Simeonov 7, Georgiev 7, Karamfilov 6, Hess 4, Ivanov 2, Padgett 2, Georgiev 0, Vasov 0

Trefl: Gruszecki 24, Sharma 16, Young 15, Lindbom 7, Franke 7, Moten 5, Łałak 5, Kolenda 4, Leończyk 1