Tenis
fot: beinsports.com

Hubert Hurkacz przegrał inauguracyjne spotkanie z Daniłem Miedwiediewem w turnieju ATP Finals 2021. Polak prowadził w setach 1:0, lecz ostatecznie przegrał spotkanie 1:2.

Pierwszy set

Hubert rozpoczął mecz od wygranej przy własnym serwisie do zera. Jego rywal nie oddał swojego podania i było 1:1. Trzeci gem Hubert ponownie mógł zamknąć do zera, lecz Danił doskoczył go i przegrał dopiero po grze na przewagi. Miedwiediew pewnie wygrał gem przy swoim podaniu. To samo uczynił także Hubert.

Obaj panowie konsekwentnie utrzymywali swoje podania. Najbliżej przełamania był w siódmym gemie Rosjanin, lecz sztuka ta nie udała mu się. Hubert mógł przełamać Daniła w dziesiątym gemie, ale ten obronił się. Ostatecznie doszło do tie-breaka. W niego lepiej wszedł Hurkacz, który po chwili prowadził 2:0, 3:1, a potem 6:2. Polak wykorzystał dopiero czwartą piłkę setową, wygrywając tie-break 7:5.

Drugi set

Drugi set rozpoczął się dla Huberta bardzo źle. Najpierw Miedwiediew wygrał swój serwis, a następnie przełamał Polaka. Rosjanin wykorzystał swoje podanie i było już 0:3. Sytuacja Huberta nie była najlepsza bowiem, aby wrócić do gry, musiałby przełamać swojego oponenta.

Najpierw wygrał pewnie swój gem, a następnie doprowadził do gry na przewagi przy podaniu Rosjanina. Danił jednak wybronił się i z przełamania wyszły nici. Na nic zdał się gem wygrany na sucho przez Huberta, ponieważ Miedwiediew był nie do przełamania. Rosjanin wygrał drugi set 3:6 i w meczu zrobiło się remisowo.

Trzeci set

Decydująca partia zaczęła się dla Huberta, najgorzej jak tylko mogła. Polak od razu został przełamany przez Rosjanina, co zapowiadało kłopoty w trzeciej odsłonie spotkania. Miedwiediew wygrał pewnie także swój serwis, więc dopiero od trzeciego gema rozpoczęła się pogoń Huberta. Danił nie dawał jednak za wygraną i już w kolejnym secie ograł Hurkacza do zera.

Hubert utrzymał swoje podanie, lecz to samo uczynił także Rosjanin. Niełatwo było Hurkaczowi wygrać siódmy gem, ale nie utalentowany Polak nie dał przełamać się po raz drugi w trzecim secie. Danił konsekwentnie obronił swój serw, więc Hubertowi zostało jedynie utrzymać swoje podanie i przełamać w następnej partii Rosjanina. Niestety Danił nie dał się przełamać i wygrał spotkanie.

Hubert Hurkacz – Danił Miedwiediew 1:2 (7:6, 3:6, 4:6)