Tenis
fot: tennisworldusa.org

Iga Świątek wygrała z Paulą Badosą na pożegnanie z turniejem WTA Finals. Do zwycięstwa Polka potrzebowała dwóch setów.

Pierwszego seta od własnego serwisu rozpoczęła Polka. Świątek wygrała gema, ale później wyrównała Hiszpanka, która już w następnej możliwej okazji doprowadziła do przełamania. Dobry return i aut rywalki pozwoliło jednak szybko odrobić straty, a następnie znów wygrać gema przy podaniu Badosy w dwunastym gemie. Zmorą Hiszpanki głównie wyrzucanie piłek na aut.

Początek drugiej partii podobny. Badosa przełamała już w trzecim gemie, która później wyszła na podwójne prowadzenie, choć obie zawodniczki długo grały na przewagi. W końcówce więcej błędów popełniała jednak Hiszpanka. Zagrania w siatkę, auty i Polka mogła odrabiać straty, a finalnie wygrać seta 6:4.

Ostatecznie w meczu 2:0, ale do półfinału wchodzi Badosa.