W ramach 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy Jagiellonia Białystok podejmowała przed własną publicznością krakowską Wisłę. Piłkarze trenera Mamrota wygrali ostatecznie po emocjonującym widowisku 3:1.

Na boisku działo się od samego początku spotkania. Szybko, bo już w 9. minucie, dowiedzieliśmy się, że Wisła będzie musiała sobie radzić w osłabieniu. Michal Frydrych ostro potraktował Bartosza Bidę, za co został ukarany bezpośrednią czerwoną kartką. Gospodarze próbowali wykorzystywać przewagę jednego zawodnika, ale nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę rywala. Piłkarze Ireneusza Mamrota mieli optyczną przewagę, lecz niewiele z niej wynikało. W 31. minucie swoją okazję mieli gracze z Krakowa, jednak Klimenta skutecznie zatrzymał Steinbors. Dziesięć minut później swego dopięła ekipa z Podlasia – Jaga wyszła na prowadzenie za sprawą Błażeja Augustyna. Kiedy wydawało się, że białostoczanie zejdą do szatni z jednobramkowym prowadzeniem, do głosu doszli krakowianie. Brak komunikacji w szeregach defensywnych gospodarzy dobrze wykorzystał Serafin Szota, który swoim golem dał nadzieję na lepszą drugą połowę. Do przerwy 1:1!

Drugą część gry rozpoczęliśmy od bardzo dobrego strzału Michała Żyro. Biegański jednak zachował czujność i popisał się efektowną paradą, pewnie odbijając futbolówkę. W 59. minucie bramkarz Białej Gwiazdy nie miał już nic do powiedzenia. Mocno uderzył Prikryl, piłka odbiła się jeszcze od jednego z interweniujących obrońców i ostatecznie zatrzepotała w siatce. 2:1! Gospodarze prowadzili grę, ale skupiali się głównie na utrzymaniu pozytywnego wyniku. W samej końcówce spotkania graczom Ireneusza Mamrota udało się postawić kropkę nad i. Po znakomitej akcji, bramkarza krakowian pokonał Michał Żyro, tym samym ustalając wynik meczu. 3:1!

PKO BP Ekstraklasa – 15. kolejka

Jagiellonia Białystok 3:1 Wisła Kraków (1:1)

Bramki: 41′ Augustyn, 59′ Prikryl, 87′ Żyro; 45+1′ Szota

Czerwona kartka: 9′ Frydrych

Jagiellonia Białystok: Steinbors – Tiru, Augustyn, Pazda, – Tabiś (46′ Żyro), Pospisil (77′ Nalepa), Romanczuk, Nastić (85′ Wdowik) – Prikryl, Bida (70′ Struski) – Cernych (85′ Mystkowski)

Wisła Kraków: Biegański – Szot, Frydrych, Sadlok, Hanousek – El Mahdioui – Yeboah (12′ Szota), Plewka (81′ Hugi), Skvarka (82′ Kuveljić), Młyński (69′ Brown Forbes) – Kliment (70′ Starzyński)