foto: Paweł Jakubowski

Sobotnim popołudniem startuje 12. kolejka STATSCORE Futsal Ekstraklasy. Kto z czołówki nie powinien mieć większych problemów z wygraną, a kto będzie musiał drżeć u punkty?
Szczególnie trudne zadanie czeka Constract Lubawa. Zawodnicy Dawida Grubalskiego przegrali ostatnie dwa ostatnie spotkania, przez co wypadli poza podium. A poprzeczka wcale się nie obniży. Tym razem lubawianie podejmą bowiem Clearex Chorzów. Pięciokrotni mistrzowie Polski nie doznali jeszcze w tym miesiącu porażki i z pewnością będą chcieli wykorzystać słabszą dyspozycję rywala.
To powinno cieszyć przede wszystkim GI Malepszy Futsal Leszno. Gracze z Wielkopolski zaczynają odrabiać straty do czołówki i ewentualne potknięcie się Konstruktorów może im w tym znacząco pomóc. Sami będą musieli jednak również wygrać z AZS-em UW DARKOMP Wilanów, który choć jest w dołku to już niejednokrotnie potrafił postawić się faworyzowanemu przeciwnikowi.
To prawda, za nami świetny okres. Nie stawiamy sobie jednak żadnych konkretnych celów, patrzymy na każdy kolejny mecz i krok po kroku chcemy iść w górę tabeli. Na pewno nie chcemy patrzeć za siebie, tylko starać się gonić czołówkę – zapowiada Mateusz Lisowski, najlepszy strzelec leszczynian.
Myślę, że jesteśmy drużyną nieprzewidywalną. Z jednej strony gubimy punkty z drużynami na naszym poziomie, z drugiej jednak potrafiliśmy urwać punkty Constractowi czy postraszyć Piasta. W meczach z czołówką potrafimy grać swój najlepszy i intensywny futsal. Wydaje mi się, że jak mamy swój dzień to jesteśmy w stanie zagrozić każdej drużynie i liczę że taki scenariusz będzie możliwy do zrealizowania w niedzielę – mówi Maciej Pikiewicz z AZS-u UW.
Początek tego spotkania w niedzielę o godzinie 12.00 w nSport+ oraz na Canal+ Online.
Poza tym odrobić straty do lidera postara się Rekord Bielsko-Biała i Dreman Opole Komprachcice. Zadanie nie będzie jednak łatwe. I to wcale nie z powodu silnych rywali obu drużyn. Pierwszy w tabeli Piast Gliwice zmierzy się bowiem z ostatnim Górnikiem Polkowice i to tu musiałoby przede wszystkim dojść do ogromnej niespodzianki, aby inne zespoły mogły myśleć o odrabianiu strat.

Komplet spotkań 12. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy:
Constract Lubawa – Clearex Chorzów, sobota, godz. 16.00 (WP Pilot)
Legia Warszawa – FC Reiter Toruń, sobota, godz. 18.00 (WP Pilot)
Rekord Bielsko-Biała – Fit-Morning Gredar Brzeg, sobota, godz. 18.00 (WP Pilot)
GI Malepszy Futsal Leszno – AZS UW DARKOMP Wilanów, niedziela, godz. 12.00 (Sport+)
AZS UG Futsal – Red Dragons Pniewy, niedziela, godz. 16.00 (WP Pilot)
Górnik Polkowice – Piast Gliwice, niedziela, godz. 17.00 (WP Pilot)
Dreman Opole Komprachcice – MOKS Słoneczny Stok Białystok, niedziela, godz. 18.00 (WP Pilot)
Team Lębork – Red Devils Chojnice, niedziela, godz. 18.00 (WP Pilot)

Źródło: Futsal Ekstraklasa Sp. z o.o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!