Po przerwie reprezentacyjnej wróciły ligi krajowe, jak i Liga Mistrzów. We wtorek na boisku zaprezentowały się drużyny z grup E, F, G i H. Gola dla Bayernu strzelił Robert Lewandowski.

Bayern polskiego napastnika rywalizował na wyjeździe z Dynamem Kijów. Monachijczyków, którzy występują w grupie E na prowadzenie wyprowadził w 14. minucie Robert Lewandowski. Piłka odbita od jednego z defensorów gospodarzy trafiła do Lewandowskiego, który przewrotką wpakował piłkę do siatki. W 42. minucie prowadzenie gości podwyższył uderzający z prawej strony pola karnego Coman. Gospodarze w drugiej połowie odpowiedzieli jedną bramką. W 70. minucie prostopadłym podaniem obsłużonym został Garmaš, który bez problemów pokonał bramkarza Bayernu.

Po pięciu rozegranych spotkaniach Bayern ma na koncie komplet 15 pkt. Wciąż nie wiadomo kto zajmie 2. miejsce. Barcelona, która ma 7 pkt, ma tylko 2 oczka przewagi nad 3. Benficą Lizbona. Starcie tych drużyn zakończyło się dziś bezbramkowym remisem.

Pewnym wygranej w grupie F jest Manchester United. Dziś Czerwone Diabły wygrały z Villarrealem 2:0. Do przerwy był bezbramkowy remis, ale goście strzelać zaczęli w drugiej połowie. W 71. minucie piłkę źle wybił bramkarz miejscowych, co wykorzystali przyjezdni. Piłka trafiła pod nogi Ronaldo, który bez problemów umieścił ją w siatce. W 89. minucie trafienie ustalające wynik spotkania zanotował uderzający zza pola bramkowego Sancho.

W Londynie rywalizowano w ramach grupy H. Chelsea podejmowała u siebie Juventus, w barwach którego słupków bramki bronił Wojciech Szczęsny. Polaka po dośrodkowaniu z narożnika boiska pokonał w 25. minucie Chaloba. W drugiej odsłonie meczu gospodarze powiększyli swoje prowadzenia. Co prawda w 53. minucie główkującego Silvę zatrzymał Szczęsny, ale kilka minut później drogę do siatki znalazł James, który trafił po piekielnie mocnym uderzeniu z prawej strony pola karnego. Kilkadziesiąt sekund później miejscowi poszli za ciosem. Piłkę w siatce umieścił uderzający zza pola bramkowego Hudson-Odoi.

Na tym nie koniec emocji strzeleckich. W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił uderzający z bliskiej odległości Timo Werner.

Obie drużyny mają obecnie po 12 pkt i są pewne gry w wiosennej części Ligi Mistrzów.

Grupa E

Dynamo Kijów 1:2 Bayern Monachium                                                                          Bramki: 70′ Garmaš – 14′ Lewandowski, 42′ Coman

FC Barcelona 0:0 Benfica Lizbona

Grupa F

Villarreal CF 0:2 Manchester United                                                                              Bramki: 77′ Ronaldo, 89′ Sancho

BSC Young Boys Bermo 3:3 Atalanta BC                                                                  Bramki: 39′ Siebatcheu, 80′ Sierro, 84′ Hefti – 10′ Zapata, 51′ Palomino, 87′ Muriel

Grupa G

Lille OSC 1:0 FC Red Bull Salzburg                                                                        Bramki: 31′ David

Sevilla FC 2:0 Vfl Wolfsburg                                                                                  Bramki: 13′ Jordan, 90+7 Mir

Grupa H

Malmo FF FC 1:1 Zenit Sankt Petersburg                                                                Bramki: 28′ Rieks – 90+2 Rakicki (K)

Chelsea F.C. 4: 0 Juventus FC                                                                                    Bramki: 25′ Chaloba, 56′ James, 58′ Hudson-Odoi, 90+5 Werner

Jutro do gry włączą się drużyny z grup A, B, C i D.