fot: unia-oswiecim.pl

Unia Oświęcim podejmowała na własnym lodowisku Zagłębie Sosnowiec. Gospodarze byli faworytami, lecz po pierwszej tercji przegrywali i byli zmuszeni gonić wynik. Ta sztuka udała im się.

Pierwsza tercja

W mecz lepiej weszli przyjezdni, którzy po upływie trzech minut prowadzili 0:1. Mickiewicz odnalazł się najlepiej w tercji oświęcimian i wpakował krążek do bramki gospodarzy. 30 sekund później było już 0:2! Tym razem błąd krążek po strzale Krawczyka przed wpadnięciem do bramki odbił się jeszcze od tylnej części parkana, a następnie Saundersa.

Miejscowi nie mieli już czego bronić, więc ruszyli do ataków, spychając sosnowiczan do głębokiej defensywy. Dwa razy Unia grała w przewadze, lecz i to nie dawało bramki kontaktowej. Pierwszą bramkę dla oświęcimian dopiero w 20. minucie zdobył Dziubiński. Jego indywidualna akcja i wymanewrowanie sosnowieckiej obrony mogło się podobać!

Druga tercja

Po powrocie na lodowisko Unia od razu przeszła do ataków. Napór przyniósł efekt w 26. minucie, kiedy to Oriechin wykiwał golkipera Zagłębia i wpakował krążek do pustej bramki. Pięć minut później miejscowi wyszli na prowadzenie. Wszystko za sprawą Da Costy, który podczas gry w przewadze strzelił mocno, ale i celnie na bramkę przyjezdnych.

W drugiej partii sosnowiczanie od 29. do 36 minuty grali praktycznie cały czas w osłabieniu. Ten stan rzeczy wykorzystali miejscowi, którzy w 33. minucie powiększyli swoją przewagę. Unia rozklepała obronę Zagłębia, a całą akcję zakończył Dziubiński.

Trzecia tercja

Czas działał na niekorzyść sosnowiczan, którzy nie mieli patentu na sforsowanie defensywy Unii. Swoich szans nadal szukali także gospodarze, lecz Fiłonienko w ostatniej partii pozostawał nieomylny. Im bliżej końca meczu było, tym więcej pola do gry dostawali przyjezdni. Zagłębiacy wykorzystali to w 56. minucie. Strzelcem bramki został Wasiljew, który uderzył z pierwszego krążka, dając jeszcze nadzieję gościom. Tego dnia kibice zgromadzeni na oświęcimskiej hali nie zobaczyli jednak więcej bramek.

Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 4:3 (1:2, 3:0, 0:1)
Bramki: 20′ Dziubiński, 26′ Oriechin, 31′ Da Costa, 33′ Dziubiński – 3′ Mickiewicz, 4′ Krawczyk, 56′ Wasiljew

Unia Oświęcim: Saunders, Kowalówka – Bezuska, Glenn, Da Costa, Carlsson, W. Strieclow – Paszek, Orłow, Oriechin, Dziubiński, Wanat – Noworyta, Kot, Krzemień, Trandin, Kowalówka – Prusak, A. Strieclow, Jerasow

Zagłębie Sosnowiec: Fiłonienko, Kotuła – Naróg, Syrojeżkin, Nikiforow, Wasiljew, Bernacki – Krawczyk, Jaśkiewicz, Przygodzki, Rzeszutko, Dubinin – Khoperia, Mickiewicz, Sikora, Kozłowski, Lundvald – Gniewek, Luszniak, Piotrowski, Nahunko, Kasprzyk