W meczu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata kobiet w piłce nożnej reprezentantki Polski zmierzyły się w piątej kolejce eliminacji z reprezentantkami Kosowa. Polki mimo niepomyślnego początku meczu zdołały wygrać 2:1.

W pierwszej połowie dużo się działo od samego początku. Już w 4. minucie to piłkarki z Kosowa mogły się cieszyć z trafienia dzięki Liridony Syli, która popisała się znakomitym strzałem pokonując polską bramkarkę. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź reprezentantek Polski. W 18. minucie meczu gola wyrównującego strzeliła Karolina Gec, po asyście Zofii Buszewskiej. Na tym nie skończyły się starania Biało-Czerwonych, które dążyły do wyjścia na prowadzenie. To udało się w 35. minucie spotkania. Martyna Wiankowska dostała piłkę od Adriany Achcińskiej i skierowała ją do bramki rywalek. To 500. bramka w historii polskiej kobiecej piłki

Druga połowa była już spokojniejsza. Trenerzy w jej końcowej fazie pozwolili sobie na liczne zmiany. Polki broniły korzystnego rezultatu, który tylko polepszył by ich sytuację w grupie F. To się udało. Mimo prób ze strony piłkarek Kosowa nie udawało stworzyć im się wielu sytuacji bramkowych, a co najważniejsze nie strzeliły już do końca spotkania gola polskim reprezentantkom.

Aktualnie w grupie F Polki mają na swoim koncie jedenaście punktów i prowadzą. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że większość reprezentacji ma rozegranych cztery mecze (w tym najgroźniejsze Norweżki), a Polki pięć. Mecz, który przesądzi o awansie lub jego braku odbędzie się 30 listopada na wyjeździe. Polskie piłkarki zmierzą się w nim z Belgijkami.

Kosowo vs Polska 1:2

4′ 1:0 Liridona Syla

18′ 1:1 Karolina Gec

35′ 1:2 Martyna Wiankowska

Kosowo: Kolgeci, Kryeziu (72′ Berisha), Ramaj, Syla, Hisenaj, Misini, Memeti (90+2′ Musaj), Shala, Halilaj (46′ Grajqevci), Biqkaj (72’Smaili), Besiana (46′ Limani)

Polska: Klabis, Buszewska, Mesjasz, Achcińska, Dudek, Wiankowska, Zawistowska (85’Kamczyk), Kaletka (46’Grzybowska), Grabowska, Padilla-Bidas (75′ Wróbel), Gec (75’Karczewska).