fot: jkh.pl

Podrażnione ostatnią wysoką porażką JKH GKS Jastrzębie przybyło do Nowego Targu z jasnym celem – wygrać mecz. Podhale tego dnia okazało się jednak bardziej wymagające, niż można było się tego spodziewać. Niemniej jednak z nowotarskiego lodowiska w lepszych nastrojach.

Pierwsza tercja

Faworytami tego spotkania byli przyjezdni i to właśnie oni starali się kontrolować grę. Podhale nie skupiało się jednak tylko na defensywie, lecz raz po raz próbowało wyprowadzać szybkie kontry.

Wynik w 12. minucie otworzył Razgals, który rozklepał defensywę Szarotek razem z Pavlovsem. Przyjezdni poszli za ciosem i już w 16. minucie było 0:2. Tym razem akcję jastrzębian skutecznie wykończył Arturs Sevcenko. Pierwsza odsłona spotkania mimo wszystko była dość wyrównana. Przyjezdni po prostu okazali się bardziej skutecznymi.

Druga tercja

Druga tercja spotkania upłynęła pod znakiem naporu ze strony jastrzębian. Szarotki jednak dzielnie się broniły i nie pozwoliły swoim rywalom na podwyższenie prowadzenia. Z dużą pomocą Bizuba, druga odsłona nie przyniosła żadnych trafień i nadal utrzymywał się wynik 0:2 dla GKS-u Jastrzębie.

Trzecia tercja

W ostatniej odsłonie meczu przyjezdni szybko chcieli dopiąć swego i zakończyć temat komu należy się wygrana w tym spotkaniu. Zamiast podwyższenia rezultatu, to jednak Podhale Nowy Targ doszło do głosu. W 46. minucie Kapica uderzył wprost w okienko bramki jastrzębian!

Obraz gry ponownie wyrównał się i obie strony szukały swoich szans na kolejne bramki. Najbliżej był Gimiński z Jastrzębia, który trafił jednak tylko w słupek. Ostatecznie nie doszło już do zmiany wyniku. Punkty jadą więc z GKS-em do Jastrzębia.

Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Bramki: 46′ Kapica – 12′ Razgals, 16′ A.Sevcenko

Podhale Nowy Targ: Bizub, Polak – Tomasik, Kolusz, Bondaruk, Neupauer, Czwanczikow – Volrab, Szurowski, B. Wsół, Kapica, Wielkiewicz – Sulka, P. Wsół, Worwa, Słowakiewicz, Siuty – Kapica, Soroka, Malasiński, Bochnak

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal, Kieler – Bryk, Górny, Kasperlik, Rac, Kalns – Kamienieu, E. Sevcenko, A. Sevcenko, Pavlovs, Razgals – Kostek, Matusik, Urbanowicz, Jarosz, R. Nalewajka – Gimiński, Wróblewski, Pelaczyk, Płachetka, Baszyrow

Zobacz więcej:

PHL: Unia Oświęcim w gazie! Tym razem ograła ekipę Pasów

PŚ w Kuusamo: Lanisek wygrywa, dwóch Polaków z punktami

PKO BP Ekstraklasa: Derby Poznania dla Kolejorza!

PlusLiga: Trefl Gdańsk zmiażdżony przez PGE Skrę

TAURON Liga: Beniaminek znów zwycięski. UNI Opole w tie-breaku odparł atak wrocławianek