W 9. kolejce PlusLigi Cuprum Lubin zmierzył się z Cerrad Enea Czarni Radom. Goście wygrali ten wyrównany mecz 3:2.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Żaden z zespołów nie odskakiwał na więcej niż trzy punkty, choć większą inicjatywą wykazali się Radomianie, którzy to zazwyczaj mieli oczko, a nawet dwa/ trzy przewagi nad rywalami. Ostatecznie zwyciężyli w pierwszej partii 25:23.

W drugim secie było bardzo podobnie, choć przez chwilę to gospodarze prowadzili. Wszystko jednak uległo zmianie w połowie seta, gdzie na tablicy wyników widniał znów najczęściej remis. Siatkarze Cuprum Lubin zanotowali jednak świetną kilku punktową serię i wyszli na prowadzenie pod koniec seta 22:16. Nie oddali już tego do końca wygrywając 25:19.

W trzecim secie gospodarze kontynuowali swoją dobrą passę, choć nie potrafili odskoczyć już na tyle punktów co w poprzedniej partii. Mimo to starali się utrzymywać niewielką przewagę punktową. Pod koniec seta to Cuprum Lubin był skuteczniejszy zwyciężając w grze na przewagi 26:24.

Czwarty set od początku przebiegał pod dyktando Lubinian. To oni bardzo szybko odskoczyli na 5:2 budując już sobie skromną, ale jednak przewagę. Nie potrafili jej długo utrzymać, bo już po chwili rywale wyrównali wynik. Dalsza część rywalizacja toczyła się punkt za punkt, aż do momentu, kiedy na trzy punktowe prowadzenie odskoczył tym razem Czerni Radom. Radomianie nie wypuścili przewagi i wygrali czwartego seta 25:23.

O wyniku spotkania musiał przesądzić tie-break. W nim lepsi w końcowej fazie okazali się siatkarze Czarni Radom wygrywając 17:15 i całe spotkanie 3:2.

Czarni Radom dzięki wygranej przerwali swoją złą passę, trzech przegranych meczy z rzędu i aktualnie plasują się na 11. lokacie, natomiast Cuprum Lubin nadal kontynuuje złą serię. To już trzecia porażka pod rząd siatkarzy z Lubina, którzy zajmują sąsiednie miejsce ze swoimi dzisiejszymi rywalami.

Cuprum Lubin – Cerrad Enea Czarni Radom 2:3 (23:25;25:19;26:24;23:25;15:17)

Cuprum Lubin: Ferens, Gierzot, Gunia, Kapica, Kaźmierczak, Krage, Maruszczyk, Pietraszko, Sas, Sekita, Stępien, Szymura, Waliński.

Czarni Radom: Berger, Faryna, Firszt, Gąsior, Kędzierski, Lemański, Masłowski, Nowak, Nowowsiak, Ostrowski, Parkinson, Rusin, Sadkowski, Santana, Warda.