PGE Skra Bełchatów, fot: Anna Kmiotek

W 1/16 finału Pucharu CEV PGE Skra Bełchatów podjęła czeski zespół Duklę Liberec. Bełchatowianie wygrali to spotkanie.

Pierwszy set bez większych zaskoczeń należał do faworyzowanej Skry. Dukla Liberec zdobyła w nim zaledwie piętnaście oczek. Bełchatowianie zdecydowanie lepiej radzili sobie w każdym elemencie, co zaowocowało wysoką wygraną w tym secie 25:15.

Drugi set, mimo, że już nie z tak okazałym wynikiem punktowym również należał do Skry. Dukla Liberec prowadziła w nim tylko przez chwilkę jednym punktem. Szybko jednak wszystko wróciło na swoje miejsce i Bełchatowianie mogli cieszyć się z drugiego zwycięskiego seta, tym razem 25:20.

Trzeci set i jak się końcowo okazało ostatni w tym meczu był najbardziej wyrównany. Liberec starał się trzymać Skry i nie pozwalał jej na odskakiwanie na kilka oczek. Mimo to w końcówce spotkania nie miało prawa nic innego się wydarzyć jak zakończenie meczu wynikiem 25:21 i w całym spotkaniu 3:0 na korzyść PGE Skry Bełchatów.

Spotkanie przebiegało bardzo sprawnie. Cały mecz trwał godzinę i osiemnaście minut. Rewanż w Libercu odbędzie się 9 grudnia.

PGE Skra Bełchatów – Dukla Liberec 3:0 (25:15;25:20;25:21)

PGE Skra: Mitić, Taht, Bieniek, Schulz, Sawicki, Adamczyk, Milczarek
VK Dukla: Bartunek, Demar, Vesely, Pavicevic, Nivaldo, Leikep, Kopacek, Pavlicek, Janku, Krestan, Prazak, Stanek