Niesłychanie zacięty, obfitujący w długie wymiany bój stoczył UNI Opole podejmujący przed własną publicznością Grot Budowlani Łódź w ramach 11. kolejki TAURON Ligi. Trzy z czterech partii tego meczu rozstrzygane były na przewagi, lecz z tej równej gry tylko łodzianki mogą być ukontentowane, bowiem wygrały w Opolu 3-1.

Przybyli do Stegu Areny w Opolu zobaczyli żywe, emocjonujące widowisko, a wszystko rozstrzygało się na styku.

Rozegrane zostały cztery sety w tym trzy na przewagi i jeden prawie na przewagi. Średnio każdy trwał grubo po ponad pół godziny. Wygrał zespół gości, ale cieszyć się ze zwycięstwa mogły równie dobrze gospodynie. W sumie opolanki i łodzianki zdobyły 25 bloków (14-11). Liderkami w swoich zespołach były Regiane Bidias (UNI) i Zuzanna Górecka (Grot Budowlani), które zdobyły po 20 pkt.

Grot Budowlani wygrali pierwszą partię i w drugiej prowadzili 20:15 i 22:19. Wydawało się, że zwycięstwo w tej partii jest na wyciągnięcie ręki. A jednak opolankom udało się odwrócić losy rywalizacji, doprowadzając do remisu po 23. Z kolei przyjezdne objęly prowadzenie w trzecim secie 7:1, ale w jego połowie był już tylko punkt różnicy 15:16. Ostatecznie rywalizacja rozstrzygnęła się w końcówce na ich koniec.

W czwartym secie było 20:18 dla UNI. Zanosiło się na tie breaka. A jednak komplet punktów pojechał do Łodzi. Zespół gości wyrównał na 20:20 i rozpoczęła się gra na przewagi, w której lepsze okazały się siatkarki Grotu Budowlanych.

UNI Opole – Grot Budowlani Łódź 1:3 (24:26, 27:25, 22:25, 25:27)

MVP: Zuzanna Górecka

UNI Opole: Orzyłowska, Stronias, Bidias, Pellegrino, Borawska, Pamuła, Muszyńska, Wołodko, Makarowska, Sieradzka, Bączyńska, Adamek
Grot Budowlani Łódź: Kędziora, Lisiak, Lewandowska, Łazowska, Górecka, Centka, Cleger, Fedusio, Pelczarska, Damaske, Szczurowska, Skomorowska, Łysiak

Źródło: tauronliga.pl