W meczu Francja – Polska to obecne mistrzynie olimpijskie były faworytkami do zwycięstwa. Les Blues nie pozostawiły złudzeń i pewnie ograły Biało-Czerwone.

Pierwsza połowa

Sześć minut Polki zdołały utrzymywać tempo narzucone przez Francuzki. Obecne mistrzynie olimpijskie od stanu 3:3 odskoczyły Biało-Czerwonym na 6:3. Polki dzięki interwencjom Płaczek i bramkom Nocuń zdołały doskoczyć Les Blues na jedną bramkę.

Francuzki szybko wróciły jednak do większej przewagi i po kwadransie gry było 9:5. Dużo problemów sprawiały Polkom ich dzisiejsze rywalki, ale Biało-Czerwone miały też swoje zrywy. Końcówka niestety należała już do Francuzek. Pierwsza partia zakończyła się więc wynikiem 14:9.

Druga połowa

Mocnym akcentem drugą połowę otworzyły Polki. Ich zryw szybko został jednak stłamszony, przez Francuzki. Gra posypała się w momencie kiedy w przeciągu 60 sekund dwuminutowe kary otrzymały Roszak i Achruk. Francuzki wykorzystały ten fragment gry w przewadze i doprowadziły do stany 21:12.

Przy takim wyniku rywalki Polek mogły pozwolić sobie na nieco spokojniejszą grę. Biało-Czerwonym nie udało się zniwelować rozmiarów porażki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem.

Polki zmierzą się jeszcze z reprezentacjami Słowenii (sobota) i Czarnogóry (poniedziałek)

Francja – Polska 26:12 (14:9)

Francja: Glauser, Darleux – Nocandy, Toublanc, Valentini, Pineau, Lassource, Zaadi Deuna, Niakate, Ahanda, Sercien-Ugolin, Horacek, Edwige, Foppa, Nze Minko, Granier

Polska: Płaczek, Zima, Maliczkiewicz – Zimny, Płomińska, Kobylińska, Balsam, Gęga, Matuszczyk, Górna, Rosiak, Nosek, Szarawaga, Achruk, Roszak, Nocuń