reprezentacja Polski - piłka ręczna kobiet

Reprezentantki Polek wygrały swój mecz z Czarnogórą. Był to ich ostatni występ na tegorocznych Mistrzostwach Świata. Biało-Czerwone zakończyły swoje zmagania na rundzie głównej. W swojej grupie zajęły piątą lokatę.

Pierwsza połowa

Mecz rozkręcał się powoli i po dziesięciu minutach gry było dopiero 4:3 na korzyść Biało-Czerwonych. W mecz bardzo dobrze wprowadziła się Roszak, która był odpowiedzialna za większość celnych rzutów na bramkę Czarnogóry. Rywalki Polek do stanu 6:6 zdołały trzymać równe tempo.

Od tego momentu Polski zaczęły przeważać, co swoimi bramkami potwierdziły Matuszczyk, Roszak, Balsam, Rosiak i Nocuń. Biało-Czerwone rzuciły aż siedem bramek z rzędu! Swoje trzeba oddać również dobrze sprawującej się w bramce Płaczek. Chociaż w końcowych minutach pierwszej odsłony meczu Czarnogórki przełamały ten impas, to ostatecznie na przerwę schodziły przy wyniku 16:9.

Druga połowa

Naprawdę skuteczne tego dzisiaj były Polki. Po powrocie na parkiet nadal zdołały utrzymywać sporą przewagę nad swoimi rywalkami. Kolejne rzuty Czarnogórek broniła także Płaczek. Nosuń, Nosek, Balsam…wszystkie rzucały jak z nut. Po upływie kwadransa drugiej połowy w szeregi Polek wkradło się nieco roztrzepania i Czarnogórki rzuciły trzy bramki z rzędu. Mimo to przegrywały nadal 24:17.

Kilka minut później sytuacja znowu się powtórzyła i było już 26:20. Mimo wszystko dla Czarnogórek było już za późno, aby cokolwiek ugrać. Końcowe minuty spotkania szły punkt za punkt i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 33:28.

Polska – Czarnogóra 33:28 (16:9)

Polska: Płaczek, Maliczkiewicz – Zimny, Płomińska, Kobylińska, Balsam, Gęga, Matuszczyk, Górna, Rosiak, Nosek, Niewiadomska, Szarawaga, Achruk, Roszak, Nocuń

Czarnogóra: Rajcić, Nenezić, Babović – Radicević, Pletikosić, Mugosa, Ujkić, Asanin, Nataša Corović, Malović, Premovićová, Brnović, Ramusović, Pavicević, Grbić, Vukcević