fot: YouTube

W 18. kolejce rozgrywek PKO BP Ekstraklasy tylko w jednym meczu doszło do podziału punktów. W coraz większe kłopoty popada natomiast Legia Warszawa. Coraz lepiej natomiast dzieje się w Radomiu. Oto podsumowanie wydarzeń z zeszłej kolejki.

Piątkowe mecze

Kolejka rozpoczęła się od starcia beniaminków. Stal Mielec podejmowała Termalicę Niecieczę. Drużyna z Podkarpacia przez prawie godzinę musiała radzić sobie w dziesiątkę i pewnie przegrałaby ten mecz…gdyby nie karne. Tak dokładnie! Rafał Strączek wybronił tego dnia aż dwie jedenastki wykonywane przez graczy Słoników.

Blisko podziału punktów było w Częstochowie, gdzie Raków grał z Piastem Gliwice. Mateusz Wdowiak zdołał wbić bramkę na wagę zwycięstwa w piątej minucie doliczonego czasu. Dzięki temu Raków utrzymał się na czwartej lokacie. Piast spadł o jedno miejsce i obecnie plasuje się na dwunastym miejscu.

Sobotnie mecze

Radomska rewelacja znów zaskoczyła! Radomiak podejmował Lech Poznań. Beniaminek nie dał zaskoczyć się liderowi ligi i szybko wyprowadził dwa ciosy. Porażka 1:2 nie zrzuciła Kolejorza z fotela lidera. Wygrana ta pomogła natomiast Radomiakowi, którego od szóstej stali Mielec dzielą 4 oczka. Radomianie mają jeszcze zaległy mecz, który rozegrają na tygodniu, więc przy dobrych wiatrach mogą nawet wspiąć się wyżej!

Mecz Zagłębie Lubin – Wisła Kraków należał do gatunku tych dziwnych. Biała Gwiazda od 22. minuty musiała radzić sobie w osłabieniu, a mimo wszystko zdołała wyjść na prowadzenie. W drugiej połowie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili jednak Miedziowi. Triumf gospodarzy sprawił, że Zagłębie i Wisła zamieniły się miejscami w tabeli.

Dzień kończyło spotkanie Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok. Konkretniejsi w tym starciu byli zawodnicy Dumy Podlasia, którzy wygrali dopiero swój drugi wyjazd w tym sezonie. Gdańszczanie nie spadli z trzeciego miejsca, ale na pewno nie pomogli sobie w tym, aby umocnić się na tej pozycji. Jadze wygrana w Gdańsku pomogła przesunąć się z 12. na 10. miejsce.

Niedzielne mecze

Niedziela rozpoczęła się od meczu Cracovia – Górnik Łęczna. Pasy po ograniu Legii Warszawa chyba nie spodziewali się, że broniący się przed spadkiem beniaminek sprawi im, aż tyle kłopotów. A jednak! Dwie bramki Bartosza Śpiączki załatwiły krakowian. Dla łęcznian to była niezwykle ważna wygrana, która pomogła im przemieścić się o dwie lokaty wzwyż.

Oczy całej Polski zwrócone były jednak na Płock. To właśnie tam miejscowa Wisła grała z Legią Warszawa. Co tu dużo pisać, Wojskowi po raz kolejny zawiedli i zaliczyli swoją dwunastą porażkę w tym sezonie Ekstraklasy! Obecny mistrz Polski plasuje się teraz na ostatniej lokacie i to jest fakt! Nafciarze oprócz satysfakcji zdobyli także trzy oczka, które pozwoliły im przesunąć się na siódme miejsce.

Bardzo ciekawie zapowiadał się także mecz Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin. Portowcy zdołali szybko otworzyć wynik, lecz zabrzańscy Górnicy jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania. W drugiej połowie gospodarze ponownie zmuszeni byli do gonienia wyniku i drugi raz ta sztuka im się udała.

Poniedziałkowy mecz

Kolejkę zamknęło spotkanie Warta Poznań – Śląsk Wrocław. Zieloni zdołali ograć faworyzowany Śląsk, dzięki czemu wyszli ze strefy spadkowej. Zespół z Dolnego Śląska, nie przypomina obecnie ekipy, która grała na początku sezonu. Niedawny zespół z topowej czwórki obecnie zajmuje już dziewiątą lokatę!

PKO BP Ekstraklasa wynik 18 kolejki

PKO BP Ekstraklasa tabela po 18. kolejce

Zobacz więcej:

PKO Ekstraklasa: Warta z większą ilością amunicji. Ważne zwycięstwo poznaniaków nad Śląskiem

Liga Mistrzów: Wyjazdowa premia ZAKSY. Pełny sukces z Lokomotivem Nowosybirsk !

[FOTOGALERIA] EBL: HYDROTRUCK RADOM – ŚLĄSK WROCŁAW

[FOTORELACJA] Energa Basket Liga Kobiet: SKK POLONIA WARSZAWA – ENERGA TORUŃ

PlusLiga: Niesamowity mecz w Zawierciu! Górą gospodarze