W rewanżowym meczu Pucharu CEV w Łodzi trzecia ekipa poprzedniego sezonu TAURON Ligi ŁKS Commercecon podobnie jak wczoraj w trzech setach zwyciężyła CV Gran Canarię i awansowała do ćwierćfinału tych rozgrywek.

W przeciwieństwie do wczorajszego spotkania, łodzianki włożyły w dzisiejszy rewanż mniej energii. Zawodniczki zespołu z Hiszpanii odebrały to jako zaproszenie do gry i walkę podjęły. W pierwszym secie gospodynie osiągały znaczącą przewagę i oddawały pola rywalkom, które odrabiały straty. Dwa odjazdy ełkaesianek nie wystarczyły, by seta móc ze spokojem doprowadzić do końca. Od stanu 15-15 gra miała wyrównany charakter i błędy na samym finiszu przyjezdnych zdecydowały o wygraniu seta przez polską ekipę.

Druga partia początkowo wyglądała niczym większość pierwszej. Premierowy jej fragment zawodniczki z Wysp Kanaryjskich wygrały nawet 3. punktami (1-4). Jednak przy stanie 5-6 serię 7. punktów ugrały ełkaesianki i opór gości został złamany. Reszta partii wyglądała dla podopiecznych Michala Maska jak mocniejszy trening. Set zakończył się ich pewnym 8. punktowym zwycięstwem (25:17).

Trzecia partia zaczęła się prowadzeniem Gran Canarii (0:2), która wykorzystując roszady na parkiecie wśród łodzianek zwiększyła obroty, by toczyć zaciętą walkę z gospodyniami. Wiewióry odczuwały opór rywalek na swoich barkach i nawet w schyłku środkowej fazy seta, gdy częściej punktowały siatkarki polskiego zespołu zdobywając konkretną przewagę (19:13), przyjezdny nie uznały spotkania za zamknięte. Hiszpanki stopniowo odrabiały straty i doprowadziły do wyrównania (23:23). Ostatnie dwa słowa należały do sportsmenek z Łodzi, które powtórzyły wynik z pierwszego rozdania.

W 1/4 finału Pucharu Cev ŁKS Commercecon Łódź zmierzy się z chorwackim Mladost Zagrzeb.

ŁKS Commercecon Łódź – CV Gran Canaria 3-0 (25:23, 25:17, 25:23)

MVP: Paulina Maj-Erwardt

ŁKS: Ratzke, Witkowska, Perry, Grajber, Sobiczewska, Alagierska oraz Maj-Erwardt, Colombo, Jukoski, Pacak