Skuteczny duet Weronika Gajda i Staphanie Mavunga poprowadził BC Polkowice nad mistrzyniami Polski. „Pomarańczowe” wygrały dzięki skutecznej grze w drugiej połowie.

Gdy po trzech pierwszych minutach, gdzie mecz był wyrównany (8:7 dla BC) do gry weszły zawodniczki Arki. Dwie trójki Szymkiewicz przedzielone trafieniem Bertsch dawały siedmiopunktowe prowadzenie mistrzyniom Polski. Dzięki temu Arka prowadziła również na koniec kwarty. Po wznowieniu gry w drugiej kwarcie gdynianki potrafiły odskoczyć aż na dziewięć oczek. Jednak BC Polkowice na długo nie pozwoliły czekać na odpowiedź. „Pomarańczowe” zbliżały się na dwa punkty dzięki 9:2 w ciągu czterech minut. Jeszcze polkowiczanki nie rezygnowały i na niespełna dwie minuty do końca pierwszej połowy przegrywały tylko 32:33. Ale Arka szybko odpowiedziała trafieniami zza łuku Szymkiewicz i Gustafson, dzięki czemu prowadziły po połowie siedmioma oczkami.

Po zmianie stron gospodynie wkładały dużo sił zniwelować straty do gdynianek. Aktywna była Stephanie Mavunga. Gdy trójkę dorzuciła Klaudia Gertchen polkowiczanki zaczęły przełamywać rywalki. Owszem w końcówce przez dwie minuty, zadna ekipa nie zdobyła punktów. Zmieniła to Sasa Cado trafieniem zza łuku co dawało po trzech kwartach remis 47:47. Początek czwartej kwarty należał do miejscowych. Ekipa BC Polkowice zaczęła od serii 9:1, dzięki trójkom Gajdy, Gretchen i Grabskiej.Arka starała się zmniejszać strarty, ale bariera czterech oczek nie była do przeskoczenia. Gdy na sto sekund do końca spotkania Sasa Cado trafia dla BC Polkowice kolejną trójkę co dawało gospodyniom prowadzenie 66:57. I wice mistrzynie Polski były już pewne wygranej.

BC POLKOWICE – VBW ARKA GDYNIA  71:59  (15:20, 17:19, 15:8, 24:12)