Siatkarki z środkowej części tabeli TAURON Ligi zmierzyły się ze sobą w 13. kolejce. Łodzianki zwyciężyły 3:1 z Radomiankami.

Pierwszy set był jednym z najbardziej wyrównanych w tym meczu. Najpierw na prowadzenie trzypunktowe wyszły przyjezdne, żeby za chwilę roztrwonić przewagę i doprowadzić do remisu. Za chwilę sytuacji ta się powtórzyła. W dalszej części seta na prowadzeniu utrzymywały się już gospodynie. Dopiero w końcowej fazie Radomianki podgoniły wynik i gra toczyła się na przewagi. Ostatecznie zwycięskiego seta na swoim koncie zapisały Łodzianki wygrywając 26:24.

W drugiej partii choć nic na początku tego seta na to nie wskazywało (kiedy to siatkarki z Radomia prowadziły 10:5) to ŁKS Łódź pewnie z pięciopunktową przewagą końcowo zwyciężyła 25:20.

Trzeci set podobnie jak w przypadku pierwszego był wyrównany. Gra w nim toczyła się z minimalnymi przewagami raz na jedną, a raz na drugą stronę. Często siatkarki grały punkt za punkt. Na końcu seta siatkarki z Łodzi nie wykorzystały dwóch piłek setowych, a Radomianki zdobyły dwa oczka z rzędu, (a jeszcze dwa dopisali im sędziowie, którzy nie mogli doliczyć się wyniku) wygrywając seta 26:24.

Po tej kuriozalnej sytuacji z końcówki trzeciego seta przyszedł czas na ostatnią, rozstrzygająca partia była już zdecydowanie na korzyść Łodzianek. To one prowadziły w niej praktycznie od samego początku do końca nie dając większych nadziei swoim rywalką na urwanie kolejnego seta. ŁKS wygrał 25:17 i całe spotkanie 3:1.

ŁKS Łódź umacnia się na piątej pozycji w TAURON Lidze z 25. punktami. Radomka Radom natomiast jest na szóstej lokacie z 23. oczkami.

MVP: Roberta Ratzke

ŁKS Commercecon Łódź – E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:1 (26:24;25:20;24:26;25:17).

ŁKS Łódź:  Ratzke, Sobiczewska, Grajber, Jones-Perry, K.Witkowska, Alagierska, Maj-Erwardt, Pacak, Jukoski, Colombo.

Radomka Radom: Skorupa, Zaroślińska-Król, Wójcik, Lazić, Aelbrecht, Efimienko-Młotkowska, A. Witkowska, Murek, Biała, Moskwa.