Najlepsza klubowa ekipa Starego Kontynentu Imoco Volley Conegliano nie miał problemu w Szczecinie z pokonaniem mistrza Polski. Włoski zespół z Joanną Wołosz na rozegraniu potrzebował trzech setów, by w 3. serii gier grupy C  Ligi Mistrzyń udowodnić wyższość nad Grupą Azoty Chemik Police.

Mistrzynie Polski w dwóch pierwszych spotkaniach pokonały Nyiregyhaza i ZOK Ub, tracąc tylko jednego seta. Ostatnio jednak podopieczne trenera Jacka Nawrockiego przegrały w TAURON Lidze z BKS BOSTIK Bielsko-Biała.

Drużyna z Conegliano również wygrała oba spotkania w LM bez straty seta. Przypomnijmy, że nasza znakomita rozgrywająca Joanna Wołosz, która obecnie broni barw włoskiej drużyny grała w Chemiku w latach 2015-2017. Dla policzanek będzie to ostatni mecz w 2021 roku. Natomiast zawodniczki z Włoch mają przed sobą jeszcze jedno spotkanie ligowe.

W połowie pierwszej partii włoskie zespół prowadził 15:16 i losy wyniku były sprawą otwartą. Policzanki przede wszystkim popełniły dużo błędów na zgrywce. Włoszki zdobyły dwa punkty zagrywką no i miały w składzie Paola Egonu, która może nic wielkiego nie pokazała, ale zdobyła 9 punktów. Zespół gości zwiększył prowadzenie do 17:22. Gospodynie zmniejszyły straty do 20:23. Mimo ambitnej postawy podopieczne trenera Jacka Nawrockiego nie były w stanie odwrócić losów rywalizacji w tej części spotkania.

W drugim secie włoski zespół od pierwszych akcji zyskiwał przewagę. Początkowo prowadzenie wynosiło 2-3 punkty. W drugiej części seta urosło do 6-7 pkt. Dobre przyjęcie gospodyń nie przekładało się na skuteczność w ataku. Akcje ofensywne policzanek były podbijane. Kathryn Plummer zakończyła tego seta.

W dwóch poprzednich setach można było znaleźć pozytywne elementy w grze mistrzyń Polski przeciwko jednej z najlepszych drużyn klubowych świata ostatnich lat. W trzeciej partii gra już była jednostronna. Prowadzenie zespołu włoskiego szybko rosło – z 2:7 do 9:21.

Grupa Azoty Chemik Police – Imoco Volley Conegliano 0:3 (21:25, 19:25, 11:21)

MVP: Paola Egonu

Grupa Azoty Chemik Police: Rios, Kowalewska, Kąkolewska, Brakocević-Canzian, Wasilewska, Połeć, Łukasik, Lipska, Czyrniańska, Milenković, Pol, Stenzel, Żurawska.

Imoco Volley Conegliano: Caravello, Plummer, Courtney, Butigan, De Kruijf, Folie, Omoruyi, Wuczkowa, Frosini, Gennari, Wołosz, Sylla, Egonu, De Gennaro.

Żródło: tauronliga.pl