W koszykarskich derbach województwa Kujawsko-Pomorskiego wyraźną wygrana Basketu 25. Ekipie Polskich Przetworów przewodziła Michaela Houser.

Pierwsze akcje należały do torunianek, które na samym początku 0:4. Tu jednak skończyły się dobre informacje dla przyjezdnych. W nie co ponad dwie i pół minuty bydgoszczanki zaliczyły serię 11:0 co ustawiło kwartę i jej przebieg. W drugiej odsłonie po trafieniach Sarr, Bennett i Grzenkowicz torunianki zmniejszały straty do sześciu oczek. Bydgoszczanki próbowały kontrować, ale po kolejnych punktach Sarr było już 29:25 dla gospodyń. Dopiero wtedy bydgoszczanki ponownie skutecznie odskakiwały. Ich przewaga szybko wzrosła do trzynastu (42:29) oczek w siedemnastej minucie. Do końca kwarty torunianki nie przełamały prowadzenia rywalek na poziomie dziesięciu punktów.

Po zmianie stron bydgoszczanki szybko zdobyły pięć oczek z rzędu. Po kolejnych trafieniach Hauser przewaga Basketu 25 wynosiła nawet osiemnaście oczek. Na tym miejscowe nie poprzestawały. Powoli budowały większą przewagę. Po kolejnej serii 9:0 gospodyń było 65:40 i szanse na powrót do gry torunianek były znikome przy ich skuteczności. W czwartej kwarcie miejscowe kontrolowały w pełni grę pokazując, że mogą grać  spokojnie i powiększać przewagę. Po trafieniach Karoliny Poboży i Wiktorii Sobiech miejscowe prowadziły rekordowymi trzydziestoma dwoma punktami i było dawno po meczu.

Michaela Houser zdobyła dla bydgoszczanek 24 oczka i 7 zbiórek, a 17 dołożyła Nathalie Fontaine oraz 12 dołożyła Angelika Stankiewicz. Dla torunianek Oumoul Sarr zdobyła 18, a 11 dołożyła Quinntavia Bennett.

POLSKIE PRZETWORY BASKET 25 BYDGOSZCZ – ENERGA TORUŃ  80:49  (27:16, 17:18, 21:10, 15:5)