Koszykarki VBW Arki Gdynia w świątecznym hicie przegrywają na wyjeździe z Polską Strefą Inwestycji. Świetne zawody rozegrała Courtney Hurt. Gorzowska podkoszowa niemalże zdominowała spotkanie.

Pierwsze minuty spotkania były wyrównane. Na każde trafienie któregoś z zespołu rywalki momentalnie odpowiadały. Skuteczność może pozostawała trochę do życzenia, ale 10:10 po siedmiu minutach mogło też mylić. W tym momencie w półtorej minuty mistrzynie Polski zaliczyły serię 8:0 co dawało im przewagę. Całą drugą kwartę gdynianki kontrolowały spotkanie. Owszem gorzowianki na chwilę zbliżały się na punkt, ale Arka skutecznie odpowiadała serią 16:4 w ciągu niespełna sześciu minut gry. W końcówce drugiej kwarty Arka prowadziła przez chwilę trzynastoma (24:37) punktami.

Po zmianie stron Arka potrafiła jeszcze odskoczyć na piętnaście punktów, ale gospodynie nie rezygnowały. W trzeciej kwarcie gorzowianki zaliczyły serię 12:0 (w tym dwie akcje 2+1 Courtney Hurt)  co sprawiło, że  wyszły nawet na jednopunktowe prowadzenie. Skuteczną grę gospodynie kontynuowały w czwartej kwarcie. Pojedyncze trafienia Szymkiewicz i Kastanek dawały remis 54:54 w trzydziestej czwartej minucie. Na dwie minuty do końca spotkania Marissa Kastanek wyprowadziła Arkę na jednopunktowe prowadzenie. Ostatnie kilkadziesiąt sekund to gra kosz za kosz. Na niespełna 44 sekundy ważny rzut trafia Hurt, a chwilę później dwa wolne wykorzystuje Stephanie Jones czym ustaliła końcowy wynik.

Wspominała Courtney Hurt zdobyła 24 oczka dla gorzowianek. Piętnaście dorzuciła Stephanie Jones. Dla mistrzyń Polski 13 zdobyła Romanie Bernies, a 12 Megan Gustafson.

POLSKA STREFA INWESTYCJI AZS GORZÓW WLKP. – VBW ARKA GDYNIA  62:59  (14:18, 13:19, 21:12, 14:10)