JULIA NIEMOJEWSKA / GTK Gdynia fot. KAROL MAKOWSKI

Młode koszykarki GTK Gdynia kończą rok 2021 bez wygranej. Dziś we własnej hali musiały uznać wyższość ekipy z Gorzowa Wlkp.

Gdyńska młodzież od samego początku odstawała od rywalek. Szybko brązowe medalistki poprzedniego sezonu odskakiwały na dziesięć oczek. W drugiej kwarcie obraz gry nie zmienił się. Po trafieniach Hurt i Hristlovej na tablicy pojawił się wynik 26:46 dla przyjezdnych. Pojedyńcze trafienia Julii Bazan czy Anny Wińkowskiej nic nie zmieniało w grze GTK.  W trzeciej kwarcie gorzowianki kontrolowały w pełni spotkanie i powiększały przewagę. W tej części gry przewaga sięgała już 27 oczek. Po trzydziestu minutach wynik brzmiał 42:69. Dopiero w czwartej kwarcie gdynianki odrobiły osiem punktów.

Rok GTK kończy z bilansem 0-12. najskuteczniejszymi zawodniczkami były Julia Bazan z 17 pkt i Anna Wińkowska z 16 pkt i 11 zbiórkami. Dla gorzowianek najwięcej rzuciły Stephanie Jones z 21 pkt, 13 zbiórkami oraz 3 blokami, a także Courtney Hurt z 14 pkt i 7 zbiórkami.

GTK GDYNIA – POLSKA STREFA INWESTYCJI AZS ENEA GORZÓW WLKP.  61:76  (13:27, 19:27, 10:15, 19:7)