Piłka ręczna, 4 Nations Cup
29.12.2021 Gdansk, Piłka Ręczna Mezczyzn, ERGO ARENA, Turniej 4 Nations Cup 2021, Mecz Polska - Japonia, Foto Grzegorz Trzpil / Fotografia i Idea

W ostatnim meczu turnieju towarzyskiego 4 Nations Cup Polacy pokonali w gdańskiej Ergo Arenie Holandię. Dla biało-czerwonych turniej w Gdańsku był sprawdzianem przed styczniowymi mistrzostwami Europy.

Początek meczu zdawał się być nerwowy. Dużo strat w ofensywie, straty piłek, które jednak często kończyły się nieudanymi kontrami. W sytuacji sam na sam w słupek trafił choćby Czuwara. Z czasem obie drużyny zaczęły coraz częściej umieszczać piłkę w siatce. Dobrze funkcjonowało polskie koło. Rzuty Walczaka, gole Syprzaka i kilka minut przed końcem pierwszej połowy Polacy prowadzili 17:14. Prowadzenie mogło być znacznie wyższe, gdyż w 28. minucie Holendrzy grali w osłabieniu, ale do rzut do pustej bramki w wykonaniu Polaków okazał się niecelny. Holendrzy dogonili wynik i do szatni schodzili przegrywając jedynie 16:17.

Pierwszego gola w drugiej połowie zdobył w 34. minucie rzucający ze środka Pietrasik. Chwilę później gra pasywna biało-czerwonych, strata piłki i wyrównanie przez Holendrów, którzy po karze dla Olejniczaka zdołali wyjść na prowadzenie po rzucie na pustą bramkę.

Polacy odskoczyli w końcówce

W dalszej części czwartkowej potyczki obie drużyny nie były w stanie odskoczyć rywalowi, choć dość często zdobywali gole. Holendrzy prowadzenia nie powiększyli po błędzie kroków jednego z zawodników gości. W 49. minucie znów błąd przyjezdnych. Tym razem trafienie w słupek, co pozwoliło Polakom wyjść na prowadzenie, które powiększyli dzięki interwencji Morawskiego. Ze skrzydła trafiali Krajewski, Moryta, zaś z koła Syprzak i ponownie Moryto, który kilka chwil później wykorzystał karnego i Polacy prowadzili 27:24.

W dalszym ciągu świetnie w bramce spisywał się Morawski, co pozwalało Polakom powiększać przewagę. Z dystansu trafił Petrasik, po solowej akcji gola zanotował Daszek, który chwilę później wykorzystał sytuację sam na sam, po czym zrobiło się 30:24.

Ostatecznie biało-czerwoni kończą ten mecz zwycięstwem 33:27. Na MVP spotkania wybranym został Kamil Syprzak.

4 Nations Cup                                                                                                              Polska – Holandia 33:27

Polska: Mateusz Kornecki, Adam Morawski – Michał Olejniczak 1, Patryk Walczak 2, Kacper Adamski 2, Jan Czuwara 2, Arkadiusz Moryto 6, Dawid Dawydzik 3, Maciej Pilitowski, Damian Przytuła 1, Ariel Pietrasik 3, Kamil Syprzak 7, Przemysław Krajewski 4, Michał Daszek 2, Bartłomiej Bis. Trener: Patryk Rombel.