Tenis
Fot:sopotopen.com

W pierwszym spotkaniu turnieju ATP Cup 2022 Kamil Majchrzak pokonał Greka Michaila Pervolarakisa 6:1, 6:4 i wyprowadził Biało-Czerwonych na prowadzenie.

Sklasyfikowany na 117. miejscu w rankingu ATP Majchrzak był faworytem spotkania z Grekiem, który w rankingu plasuje się na 399. miejscu. Pierwszy gem to pewne zwycięstwo do „0” w wykonaniu Majchrzaka, który wygrał pierwsze pięć gemu i w pierwszym secie zwyciężył 6:1.

Drugi set rozpoczął się od przełamania w wykonaniu polskiego tenisisty. W czwartym gemie Pervolarakis po raz pierwszy w meczu wygrał gema przy serwisie polskiego tenisisty jednak w siódmym gemie ponownie Majchrzak zwyciężył gema przy serwisie rywala i ostatecznie wygrał 6:4 i dał prowadzenie reprezentacji Polski w spotkaniu z Grecją.

W drugim dzisiejszym spotkaniu Hubert Hurkacz zmierzy się z Stefanosem Tsitsipase sklasyfikowanym na czwarty miejscu w rankingu ATP.